PREZENTACE SPORTOVCE 4: Moduly, aneb efektivní rozšíření profilu sportovce

15. 12. 2016

Určitě jste si všimli, že Váš profil sportovce obsahuje v menu editačního prostředí záložku ‚‚Moje finance‘‘. Pakliže tuto sekci otevřete, zobrazí se Vám nabídka Dotace, Bonusy, Moduly a Žádosti. V dnešním článku si představíme první ze 4 funkcí, které sekce Moje finance nabízí a řekneme si, k čemu konkrétně slouží.

Nejdříve se zaměříme na již několikrát zmiňované Moduly, pod nimiž si lze představit rozšíření funkčních možností Vašeho profilu sportovce. V základním nastavení slouží profil sportovce jako prezentační nástroj, se kterým můžete libovolně oslovovat fanoušky, partnery a prezentovat jim svoji sportovní činnost pro získání sponzoringu. Pakliže však chcete efektivně získávat silné partnery, kteří Vás skutečně podpoří, pak je nutné je oslovit s nabídnou spolupráce za využití sponzoringu. Právě rozšířením profilu o doplňkové moduly vytvoříte ze svého profilu unikátní nástroj pro vyhledávání, oslovování a jednání se sponzory. Aktivované moduly Vám umožní pomocí jednoduchých nástrojů sestavit profesionální nabídku pro sponzory, pomocí které své budoucí partnery zaručeně zaujmete.

První modul, na který v seznamu modulů narazíte, je modul Pro partnery. Chcete-li získat silného partnera a dlouhodobého sponzora pro Vaši sportovní činnost, je nutné při žádosti o sponzoring předložit profesionálně zpracovaný dokument, jehož nepostradatelnou součástí bude mimo jiné důkladné představení Vašich záměrů, plánů a cílů, přehledný sezónní rozpočet a odpovídající forma protiplnění za poskytnutý sponzoring. Náš efektivní nástroj Vám pomůže sestavit profesionální dokument, který můžete předložit svému potenciálnímu sponzorovi při žádosti o sponzoring. Dokonce můžete potenciálnímu sponzorovi odeslat odkaz na vytvořený dokument na Vašem profilu, přes který Vám sponzor může v reálném čase zaslat libovolnou finanční částku. Jedná se o velmi propracovaný nástroj, který Vám pomůže vytvořit od základu nabídku pro sponzora, pomocí které svůj sponzorský záměr profesionálně sponzorovi představíte. Modul Pro partnery obsahuje důležité informace o Vašem sponzorském projektu, seznámí sponzora s detaily Vaší žádosti o sportovní sponzoring a přiblíží mu Vaše krátkodobé a dlouhodobé plány. Sami se můžete rozhodnout, zda sponzorovi poskytnete detailní položkový rozpočet nebo sdělíte pouze celkové částky za dané kategorie Vašeho sezónního rozpočtu. Grafické znázornění přehledně informuje o výši Vašeho finančního budgetu na danou sezónu, kolik z toho zaplatíte ze svých zdrojů, případně ze zdrojů sponzorů a jak velkou část rozpočtu ještě potřebujete za sponzorské spoluúčasti doplatit. Sponzorům můžete sestavit také podrobný výčet protiplnění za poskytnutý sponzoring a nabídnout partnerské balíčky, ze kterých si mohou vybrat formu spolupráce vyhovující jejich představám. Pokud by si sponzor přeci jen nevybral, protože má vlastní představu o formě spolupráce, může Vám ji elegantně navrhnout v přiloženém nástroji. Pak už nic nebrání tomu, abyste uzavřeli dlouhodobou a vzájemně prospěšnou spolupráci.

Průvodce sponzoringem, návod jak získat sponzora, kde sehnat sponzoring, sponzorství, dar, reklama a marketing, pruvodcesponzoringem.cz, nabídka pro sponzora

Dalším modul je nazvaný Pro fanoušky, nicméně ho může využít prakticky kdokoliv, kdo má zájem Vás jakkoliv především rychle podpořit. Aktivujte si dotační systém Czech Sport Guru a využívejte neomezených možností pomocí nástroje, který Vám to umožní díky Vaší kreativitě. Na Váš profil sportovce bude přidáno tlačítko ‚‚Podpořte mě’’, pomocí kterého Vám kdokoliv může zaslat finanční částku pro Vaši sportovní přípravu, a to v neomezené výši. Můžete motivovat své fanoušky různými výzvami a dárky, jako je například koupě podpisové karty, účast fanouška ve VIP sekci po Vašem boku, společný trénink, apod. O Vašich nabídkách můžete fanoušky informovat prostřednictvím sdílení Vašich nabídek na Facebook nebo odesláním výzvy na e-mail fanouška. Abyste si dokázali představit neomezené možnosti modulu Pro fanoušky, inspirujte se následujícími příklady:

Příklad 1: Jste sportovec a máte fanouškovskou základnu o počtu 2.600 členů. Nacházíte se v situaci, kdy Vám odpadl jeden ze sponzorů a potřebujete doplnit rozpočet o částku 130.000 Kč. Nabízí se možnost oslovit své fanoušky a požádat je o podporu. Prostřednictvím modulu Pro fanoušky si můžete sestavit několik odměn, které budou různě finančně ohodnoceny. Následně vyzvete fanoušky k podpoře Vaší sportovní činnosti a seznámíte je s detaily dané akce. Fanoušci z celé Vaší fanouškovské základy Vám mohou zaslat symbolickou částku ve výši 50 Kč, čímž velmi snadno naplníte rozpočet požadovanou částkou 130.000 Kč a fanoušky můžete odměnit libovolným darem, například podepsanou podpisovou kartou s věnováním, či čímkoliv dalším. Vš záleží pouze na Vaší kreativitě.

Příklad 2: Využijeme podobnou situaci, kterou jsme nastínili výše, tedy že jste přišli o jednoho ze sponzorů. Můžete se pomocí modulu Pro fanoušky obrátit na sportovní komunitu Vašeho sportu. Řekněme, že celá komunita čítá 26.000 členů. Nyní můžete požádat o mnohem nižší částku, konkrétně o 5 Kč. Ano, prostřednictvím takto drobné částky můžete s využitím velkého množství osob získat požadovanou částku pro výkon Vašeho sportu.

Příklad 3: Dalším příklad může být velmi chytré sestavení odměn a motivačních. Zkuste fanouškům dopřát zakoupení tréninku o Vašem boku. Sami musíte trénovat a dovolte fanouškům, aby si to zkusili s Vámi. Částka ve výši 1.500 Kč za trénink s profesionálem, možnost poobědvat s Vámi nebo dokonce strávit celý den po Vašem boku může být pro řadu fanoušků splněným snem, který můžete zakončit společnou fotografií s věnováním.

Hledáte často sponzory? Bere Vám to drahocený čas, který můžete věnovat tréninku nebo kvalitní regeneraci? Potřebovali byste se rozkrájet, abyste vše stíhali? Udělejte to efektivně, nechce více osob pracovat na jedné věci za Vás. Využívejte služeb profesionálních sportovních manažerů k oslovování vhodných sponzorů, tedy pouze těch sponzorů, kteří nejlépe splňují Vaše požadavky pro dlouhodobou spolupráci. Zařaďte se do databáze žadatelů o sponzoring a dostaňte se na exkluzivní seznam vybraných sportovních manažerů z celé České republiky, kteří se zabývají sportovním managementem a sponzoringem. Jakmile budou mít manažeři ve svém portfoliu vhodného sponzora, kterého by s Vámi mohli spojit, budou Vás kontaktovat. Rozšíříte si velmi chytře síť osob, které pro Vás budou zajišťovat sportovní sponzoring. Vy se můžete v klidu věnovat svým aktivitám a vše ostatní obstarají desítky profesionálních sportovních manažerů a specialistů z mnoha oborů. Aktivujte si modul Zařazení do databáze – sponzoring a nelámejte si hlavu s oslovením sponzorů. Vše zrealizují sportovní manažeři.

Pakliže sponzora získáte, musíte se o něj starat. Je pravidlem, že sportovec by měl o svých aktivitách, úspěších a plánech neustále informovat veřejnost, své fanoušky a sponzory. Jedině tak si udrží své příznivce a získá i další možné partnery. Žijeme v době, kdy je nutné o sobě dávat vědět, pokud chceme, aby o nás bylo slyšet a aby se o nás ostatní zajímali. ‚‚Psaní vlastních článků’’ využívejte například pro psaní reportů sponzorům z Vašich akcí a událostí nebo jako blog, či články o produktech Vašich partnerů, které svým fanouškům a ostatním sportovcům doporučujete. Tyto aktivity jistě ocení nejen fanoušci, ale především sponzoři, kteří uvidí Vaši profesionalitu, aktivity a budou chtít s Vámi spolupracovat. Díky aktivaci modulu Vlastní články můžete například psát zajímavé články s tipy na kvalitní trénink, doporučení vhodného stravování nebo můžete testovat produkty svých partnerů a za sepsané hodnocení a články Vám bude zaplaceno.

Když už budete psát reporty z Vašich akcí, dopřejte svým fanouškům a partnerům získat informace o akcích a událostech, kterých se plánujete zúčastnit. Aktivujte si modul Kalendář akcí, pomocí kterého poskytnete informace fanouškům, stávajícím sponzorům a široké veřejnosti o tom, kde Vás budou moci spatřit, podporovat a fandit Vám. Mimo jiné se na dané akci může objevit potenciální sponzor, který si Vás může na základě Vašich úspěchů vybrat a nabídnout Vám spolupráci a případný sponzoring. Je důležité být v kontaktu a poskytovat aktuální informace.

Výše uvedený výčet modulů Vám při jejich aktivaci značně ulehčí komunikaci se sponzory, propagaci Vašeho sportu a celkové zviditelnění Vaší sportovní činnosti i mimo-sportovních aktivit. Pakliže je pro Vás důležité získávat sponzory a být jimi podporován z materiální i finančního hlediska, aktivujte si vybrané moduly na svém profilu sportovce. V následujícím článku se dozvíte, jak dané moduly úspěšně aktivovat, jak je vyplnit a jak s nimi pracovat. Jako bonus můžete využít přehledného Průvodce sponzoringem, ve kterém se naučíte praxí ověřené postupy, jak vyhledat sponzora a jak se sponzorem jednat, aby Vám poskytl peníze.

Hledám sponzora - kde najít sponzora - jak získat sponzora - jak napsat žádost o sponzoring - vzor žádosti o sponzoring - jak oslovit sponzora - jednání se sponzorem - czechsportguru.cz

CzechSportGuru.cz

Komentáře

Sportovci

Nikola Stará

Silniční závody motocyklů

Dominik Rac

Petr Velíšek

Cyklistika, triatlon

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete