Vilém Kukačka

Biografie

Jmenuji se Vilém Kukačka. Narodil jsem se 20.3.2000. Zhruba 10 let se věnuji rychlostní kanoistice. Ke kanoistice mě přivedla má rodina, babička Ludmila mě naučila úplné základy a děda Petr Šolc, který mě trénuje dodnes. Od roku 2015 jsem v juniorské reprezentaci ČR, ve stejném roce jsem se stal celkovým vítězem bodování Českého Poháru mezi dorostenci. V roce 2016 jsem získal 5 titulů Mistra České Republiky a Nominoval se na Mistrovství Evropy Juniorů. V roce 2017 jsem byl jedním z nejlepších juniorů v ČR. Nominoval jsem se na ME juniorů v Bělehradě na MS juniorů v Pitesti a získal evropský titul na K4 1000m.

Napsali o mně

Ve stopách medailisty Dostála. Mladí kanoisté bodovali na MS

Není jim ani 18 let, ale svojí zemi už hrdě reprezentují. Mladí rychlostní kanoisté se vrátili z maďarského Szegedu, kde se konalo mistrovství světa dorostenců...

Kukačka veze dvě medaile z mistrovství Evropy juniorů!

Bělehrad – Další dvě cenné medaile do své již bohaté sbírky přidal kajakář ústecké Chemičky Vilém Kukačka. Talentovaný mladík byl součástí čtyřkajaku reprezentačního týmu juniorů, který zvítězil na mistrovství Evropy v Bělehradě v závodě na 1000 metrů! Na poloviční trati pak navíc přidal bronzové medaile!

Skvělí kanoisté si dojeli pro jedenáct medailí!

Račice – Sedm zlatých, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile! Taková je bilance závodníků Chemičky Ústí nad Labem v druhém závodě Českého poháru v rychlostní kanoistice, který se konal v Račicích.

Závodníci Chemičky přivezli jedenáct titulů z Mistrovství ČR!

Ústí nad Labem, Račice - Jedenáct titulů mistrů České republiky a dalších šest cenných medailí vybojovali závodníci Chemičky Ústí nad Labem na MČR v rychlostní kanoistice, na krátkých tratích, které se konalo v Račicích. Startovalo zde 750 závodníků ze 41 oddílů celé republiky.

Ústečtí kajakáři zazářili v Račicích!

Ústí nad Labem - Velkého úspěchu dosáhli ústečtí kajakáři na druhém nominačním závodě pro mistrovství Evropy juniorů a Českém poháru mládeže v rychlostní kanoistice, které se konaly v Račicích.