Nikdy se nevzdávám, ať se stane cokoliv!

16. 7. 2014

Je to pohodlnost, obava nebo dokonce smíření s neúspěchem? Jak je možné že se tak často setkáváme s mladými lidmi, kteří nemají vytyčený žádný cíl, kterého chtějí dosáhnout? Nevzhlíží ani k žádné osobě, která by jim byla inspiraci v životě, v práci ani ve sportu. Co se za posledních několik let tak rapidně změnilo, že ulice a města prořídla od mladých lidí, kteří mezi sebou soutěží, překonávají své limity a neustále posouvají své možnosti dále? Kam dospějeme, pokud už od samého dětství nebudeme znát radost z vítězství a nebudeme si ji umět užít? Pokud nebudeme umět pracovat ani s pocity z prohry, nebudeme se umět poučit s neúspěchu, abychom příště neudělali chybu, nikam nás to neposune. Jestliže nedokážeme překonávat běžné nástrahy života, nedokážeme bojovat za vítězství a nebudeme mít sami sebe pevně pod kontrolou, co od sebe v životě očekáváme? Kam se můžeme posunout, jak můžeme dosáhnout vysněného cíle, když neumíme zvládat sami sebe a své myšlenky?

Příkladem osoby, která se rozhodně nikdy nevzdává je český trialista Vlastislav Kabeláč Čiháček. Ten měl ve finále MČR v trialu defekt, ale i přesto ukázal, jak velkou osobností je. Nemohl se vzdát, když k němu vzhlíží tolik lidí. Nenechal se rozhodit a dojel až do konce, byl inspirací mnoha přítomných lidí.

„Měl jsem menší defekt na prvním skoku sekce 3 ve finále mistrovství ČR. Sekce se kupodivu dala dojet za 0, i přes výskok z rozjezdu bez přední a následující bokovku. Blbý je, že jsem na poslední sekcí 5 píchnul znovu, tentokrát zadní kolo a celkově jsem skončil 3.“, dodal Vlasta Čiháček.

Czech Sport Guru

Komentáře

Sportovci

Jan Pašajev

Box

Daniela Kokošková

Střelba

Matyáš Holub

Kondiční posilování, kulturistika

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete