Kam za skateboardingem

27. 3. 2014

Sluníčko se nám pomalu začíná ukazovat ve své plné kráse a to především znamená start pro venkovní sporty jako je cyklistika, in-line bruslení, všemi oblíbený běh, ale také například skateboarding. Skateboarding se stal velmi oblíbeným sportem mezi mladými lidmi, a tak se také v ČR začaly rychle rozrůstat skateparky.

Zaskejtovat si můžete například na pražské Štvanici. Mystic Skatepark Štvanice je zastřešený, čili se zde dá jezdit téměř celý rok. Cca od prosince do března je park zavřený. Park tvoří jak dřevěné tak i betonové překážky. Součástí parku je i krytá minirampa, pool a bowl. Vedle skateparku se nachází další bar, kde je možné se občerstvit. Do konce měsíce dubna je otevírací doba parku od 12:00 do 21:00. Od května se pak otevírací doba prodlužuje a to od 9:00 do 22:00. Skatepark na Štvanici patří mezi nejkvalitnější skateparky v ČR, a tak se stává místem, kam by se každý skejťák měl podívat. Nachází se na ostrově Štvanice. Nejbližší zastávkou je stanice metra C Vltavská. Vstupné pro skate na celý den je 50,- Kč. Pro in-line a BMX je vstupné 80,- Kč.

Kam za skateboardingem Skatepark Praha Štvanice Czech Sport Guru

Mystic Skatepark Štvanice

Město Beroun se rozhodlo v roce 2009 vystavět skatepark pro všechny zájemce skateboardingu. Každý rok se zde pořádají závody, kterých se účastní velké množství závodníků z celé České republiky. V parku můžete najít různě obtížné sekce, takže se zde i zkušený jezdec může pořádně zapotit. Najdete zde imitující schody, zábradlí, šikmé nájezdy a spoustu dalších možností, jak si natrénovat nové triky. Berounský skatepark je oproti pražskému parku pod širým nebem, tudíž si při jízdě užíváte sluníčka a park můžete navštívit kdykoli během dne. Zdeňkovi Rottovi, který obsadil 2x druhé místo na soutěži právě v berounském skateparku, se na skateparku nejvíce líbí, že je to plaza z leštěného betonu, žádný asfalt ani dřevo. Park se nachází přibližně 200m od vlakového nádraží. Vstupné je zcela zdarma.

Kam za skateboardingem Skatepark Beroun Czech Sport Guru

Skatepark Beroun

Také Chomutov se může pyšnit jedním z nejlepších skateparků v ČR. V parku se nachází největší krytý pool v České republice, mimoúrovňový street s pevnými překážkami. Můžete se zde i občerstvit. Již od 1. března je park otevřen každé úterý, středu a pátek od 15:00 do 18:00. O víkendech si můžete přijít zaskejtovat od 13:00 do 18:00. V případě špatného počasí je park uzavřen. Skatepark se nachází u zastávky MHD Kamenný vrch. Vstupné pro skate a in-line je 35,- Kč. Pro BMX je vstupné 60 Kč.

Kam za skateboardingem Skatepark Chomutov Czech Sport Guru

Skatepark Chomutov

Za zmínku rovněž stojí zastřešený a kompletně osvícený park v Pardubicích. Park není vhodný jen pro skate, ale také pro BMX, scooter i in-line ježdění. Najdete zde i půjčovnu a samozřejmě občerstvení. Skatepark je otevřen každý všední den od 12:00 do 20:00. O víkendech a svátcích od 10:00 do 20:00. Park se nachází naproti OD Albert a OBI, cca 200m od vlakového i autobusového nádraží. Vstupné pro skate, in-line a scooter je 40,- Kč. Pro BMX a MTB je vstupné 60,- Kč.

Kam za skateboardingem Skatepark Pardubice Czech Sport Guru

Skatepark Pardubice

Neváhejte a vydejte se do některého z těchto krásných českých měst, užijte si zábavu a den plný skateboardingu, BMX či jiného ježdění.

Autor: Dominika Menclová pro Czech Sport Guru

Komentáře

Sportovci

Richard Mošna

Stunt riding

Roman Budil

Běh

Anita Žáková

Atletika, beh

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete