Vysočinou proběhne 25 ženských týmů ve štafetě NoMen Run

9. 4. 2015

Nové Město na Moravě 8. duben 2015 – Ojedinělý běžecký závod NoMen Run se uskuteční v sobotu 25. dubna 2015 na Vysočině. Na start 88 kilometrů dlouhé štafety se v Novém Městě postaví 25 týmů, které čeká osm úseků s cílem ve Velké Bíteši. Takto koncipovaný běh pouze pro ženy se v České republice dosud nepořádá.

V týmu mohou být až čtyři běžkyně. „Většina týmů je čtyřčlenných, některé jsou tříčlenné, ale budeme mít na startu i hrdinku – závodnici, která chce zvládnout 88 kilometrů sama,“ uvádí hlavní organizátorka NoMen Run Květa Látalová s tím, že jednotlivé úseky jsou dlouhé 6 – 13 kilometrů. Zhruba stovka závodnic proběhne nedotčenou Vysočinou, lesními cestami kolem památek středověkých i přírodních, v blízkosti tůněk, studánek nebo rybníků. Trasa povede kolem Pasecké skály, Žďárských vrchů, podél Vírské přehrady, nebo zřícenin Pyšolec či Zubštejn.

Poběží samé ženské - NoMenRun Czech Sport Guru

Mottem NoMen Run je Poběž a zažij – běžkyně závodí nejen za sebe, ale hlavně za tým. Nutná tedy bude spolupráce, podpora, ale i opora. „Jedna členka týmu běží, ostatní autem přejedou na místo další předávky, mezitím předchozí závodnice odpočívá, regeneruje, posilňuje se, další se zase soustředí na svoji část,“ přibližuje Látalová a dodává: „Těch 88 kilometrů bude fyzicky i psychicky náročných. Když ale tým projeví soudržnost a motivaci, doběh do cíle pro něj bude nejen sportovní výkon, ale i nezapomenutelný společný zážitek.

NoManRun-CzechSportGuru

Průměrný čas, za nějž tým celou trasu zdolá, bude zhruba 10 hodin. „Při registraci uváděly běžkyně čas, za který uběhnou 10 kilometrů v terénu. Máme tak z čeho vycházet a víme, že rozdíly můžou být veliké,“ doplňuje Látalová.

V cíli ve Velké Bíteši, po velké euforii a intenzivním sportovním zážitku, bude připravená afterparty. Každá účastnice si odnese ročníkovou medaili, vítězky pak víkendový wellness pobyt v Besedním domě ve Valticích a další ceny od partnerů závodu.

  • NoMen Run: poběž a zažij
  • 25 registrovaných týmů (zhruba 100 závodnic)
  • 25. duben 2015 v 7h – prezence, v 8h start prvních týmů
  • Start: SKI areál Nové Město na Moravě, cíl Velká Bíteš
  • Štafetový závod pro maximálně čtyřčlenné ženské týmy
  • 88 kilometrů, 8 úseků v délce 6-13 kilometrů (celková trasa ZDE)
  • v cíli nejen euforie, ale i afterparty

Kontakt pro média:

Eva Ondrůjová
Mail: eondrujova@gmail.com
Telefon: 602 631 640
Facebook: NoMen Run
Twitter: NoMenRun
Instagram: nomenrun

www.nomenrun.cz

Komentáře

Sportovci

Pavel Zázvorka

Enduro

Jiří Zvěřina

MMA

Jakub Čablík

Enduro

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete