Tereza Novotná

Biografie

Jmenuji se Tereza Novotná a je mi čtrnáct let. Věnuji se poněkud netradičnímu sportu pro naši zemi, a to freeridingu na lyžích. V součastnosti startuji ve Freeride Junior Tour.
S lyžováním jsem začala ve třech letech a již od prvního okamžiku mne tento sport bavil. Mám dobré podmínky pro trénink, jelikož můj táta pracuje ve Ski areálu Ještěd jako strojník lanové dráhy, specialista zasněžovač a skipatrola a já můžu trávit veškerý volný čas na Ještědském hřebenu.
Na začátku února jsem startovala v Open Faces Freeride Contests, což je série rakouských závodů. Na Kapplu jsem jela jako jediná holka s dvaceti dvěma kluky a umístila jsem se na desátém místě. Po Kapplu jsem startovala na Alpbachtalu a byla jsem čtvrtá. Jedenáctého března jsem se zúčastnila závodu v rakouském Fieberbrunnu, kde jsem zkončila opět na čtvrtém místě Myslím si, že je to velmi dobrý začátek a doufám v lepší a lepší budoucnost.

Napsali o mně

Jdu za svým snem krajinou nedotčenou lidskou stopou - Město Frýdlant - oficiální stránky

Je jí 14 let, bydlí v Albrechticích u Frýdlantu, studuje Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci a je jediným dítětem milujících rodičů. Na první pohled by se mohlo zdát, že Tereza Novotná žije obyčejný život, který plyne v zajetých kolejích. Ve chvíli, kdy se ale k těmto základním informacím přidají další, získává její obrázek jasnější kontury a barvu. Její rodiče totiž milují cestování, lyžování, dobrodružství, Tereza sama od tří let často a hodně lyžuje. A po svém otci zdědila lásku k lyžování na volném terénu a vysokém přírodním sněhu, neboli k freeride lyžování. Lásku pro oba tak silnou, že je vede cestou jedinečnosti. Tereza Novotná je díky ní jedinou juniorskou závodnicí z České republiky ve světových závodech Freeride Junior Tour. Závodí za tým Freeride TNT a daří se jí. Více si přečtěte v rozhovoru, který vznikl pro lednový Frýdlantský zpravodaj. 

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Sofie Znamenáčková

Pole dance

Samuel Rouča

Kanoistika

Veronika Navrátilová

Mushing

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete