Anita Žáková

Biografie

Zdravím,
jmenuji se Anita a běhám atletiku. Poslední sezony jsem přešla k delším tratím na dráze a to na 1500m, 3000m či 5000m, kde zaznamenávám medailové umístění na MČR. Díky přechodu na tyto tratě se pomalu začínám účastnit i silničních závodů, kde patří mezí mé úspěchy 2.místo na Birell Grand Prix 2022. V této sezoně mám v plánu více silničních závodů :).
Na konci lonské sezony jsem okusila i krosové MČR, kde se mi povedlo získat stříbrnou medaili.

Ráda se rozvíjím a zkouším nové věci, touto cestou hledám někoho kdo by mě rád podpořil. Děkuji

Napsali o mně

Žáková: První medaile a hned zlatá

Beroun – Domácím vrcholem pro mladé atlety je Gigant. Takto se nazývá Mistrovství České republiky dorostu a juniorů v atletice, které hostila překrásná atletická hala v Ostravě. „Berounskou Lokomotivu reprezentovalo třináct atletů a byla to výprava velmi úspěšná,“ usmívala se trenérka Jitka Šafránková. Pro svoji první medaili si doběhla Anita Žáková a byla to rovnou medaile zlatá. Už v rozběhu Anita naznačila, že má skvělou formu a ve finále své soupeřky naprosto převálcovala. Zaběhla čas 2:12,88, což je v kategorii juniorek letošní nejlepší výkon.