Vlasta Čiháček má našláplý program

12. 7. 2014

Poslední dva víkendy byly pro Čihiho hodně nabušený. Je léto a všude je plno akcí, trial není výjimkou. Níže najdete pár krátkých reportíků z akcí, kterých se Čihi zúčastnil.

28.-29.6.2014 – Mistrovství České republiky – Říčany – 800 diváků + TV a rádio média

Vlasta Čiháček pořádal již třetí ročník mistrovského závodu disciplíny Trial. Nové místo, horší počasí, lepší překážky, natáčení pořadu ČT „Lvíčata“, více práce a hodně smůly v závodě. To pro Čihiho znamenal poslední červnový víkend.

I přes vyhranou kvalifikaci si nakonec odnesl 3-tí místo v horácích, když měl dva defekty na dvou sekcích z pěti. První ještě ustál za cenu výměny kola, ale ten závěrečný už ne. Naštěstí výhru bral týmový kolega Roman Chvojka. „Hodně jsem mu to přál a jsem rád, že si mě ve finále povodil takový zkušený jezdec“, říká Vlasta Čiháček.

Druhý den se Vlasta nechal zviklat a vytáhl po roce opět malé kolo. Bez tréninku tam nakonec šoupl hodně překvapivě opět 3-tí místo. „Přiznám se, že to bylo trochu překvapení asi nejen pro mě, ale aspoň jsem si spravil trochu chuť po sobotním finále.“

Czech Sport Guru

4.7. – TRIAL CAMP Hamry nad Sázavou – Trial park Hamry nad Sázavou – 100 účastníků

„Jak se říká podvádět se nemá a tohoto hesla se ujal největší Český klub z Hamrů, který v termínu pro mě už nechvalně známého dreSSler campu uspořádal vlastní TRIAL CAMP, zaměřený na výchovu dětí a pořádné trénování za málo peněz. Bohužel stále se najdou lidé jako Pepa Dressler, kteří upřednostní zisk před fair-play. Lákání jezdců na camp, kde se má zanedlouho jet závod s tím, aby si vyzkoušeli sekce je pro mě osobně výsměch sportu i výchově mládeže a jsem rád, že se podobné prakticky v Trialu pod ČSC nedělají. Tento postoj naštěstí sdílela velká část komunity a tak se v Hamrech sešel v průběhu 4 dní slušný počet jezdců. Ostatně překážky v Hamrech jsou po letošním upgradu neuvěřitelné a jedná se o jeden z nejlepších parků ve střední Evropě.“

Czech Sport Guru

5.-6.7. – Bezpečně na Kole Černý Most – OC Černý Most

Po návratu z TRIAL CAMPu zamířil Vlasta hned na neplánovanou stavbu překážek do OC Černý Most. V sobotu s Martinem Šimůnkem rozjeli hodně opatrně exhibice pro projekt Bezpečně na Kole. Opatrně proto, že oba jezdili pro ně na netradičních kolech ve stísněném prostoru. Lidi ježdění na Čihiho Specialized 29“ kole a Šimonově Specialized 26“ dirťáku bavilo a dokázali tak oba jezdci vytáhnout i dost dobrovolníků, kteří si pod ně ochotně lehali. Pokud se budete nudit tak všechny červencové víkendy najdete oba jezdce na OC Černý Most. „Já se zde objevím cca 6x a odskočím si na Český pohár a Světový pohár v Pra-Loup.“, dodal Vlasta Čiháček.

Czech Sport Guru

Czech Sport Guru

Komentáře

Sportovci

Kristýna Havlická

Cyklistika, enduro, snowboarding

Adéla Pustějovská

Powerlifting, vzpirani

TFA TEAM Cítoliby

Požární sport

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete