Tip na víkend

29. 4. 2014

A nejen na víkend. Chtěl bych Vám všem, milovníkům sportu a pohybu na čerstvém vzduchu vůbec, doporučit jednu nenápadnou lokalitu na chrudimsku v Pardubickém kraji. Přibližně třicet kilometrů jihozápadně od Pardubic leží s necelým půlčtvrtým tisícem obyvatel poklidné městečko Třemošnice, vklíněné do severního cípu CHKO Železné hory.

Pro sportovní vyžití obyvatel Třemošnice slouží sportovní areál, který ovšem s radostí přivítá i návštěvníky z jiných koutů země české. K dispozici jsou například travnatá fotbalová hřiště, hřiště pro házenou, volejbal a basketbal, plážové volejbalové hřiště, padesátimetrový plavecký bazén (ten je s pláckem na beach v blízkém sousedství, oddělen travnatým „odpočívadlem“, což je spojení vskutku ideální), několik antukových tenisových kurtů, čtyřsetmetrová atletická dráha, sportovní hala, sauna, minigolf (poslední dvě jmenované s omezeným provozem), fitness-centrum, stůl na stolní tenis. Návštěvníkům z větší dálky poslouží turistická ubytovna s patnácti lůžky, nebo sousedící Club Hotel turistického střihu s lůžky čtyřiceti osmi, který ale nabízí vše potřebné na solidní a postačující úrovni.

CzechSportGuru.cz

Pro paralelní či doplňkovou činnost nebo i relaxaci se nabízí na dosah areálu situované Sportovně-rehabilitační centrum, poskytující již lepší standard hotelového typu (též např. dětský koutek, připojení k internetu), které kromě padesáti lůžek v bezbariérových pokojích nabízí slušný výběr sportovních aktivit a kurzů, jako například posilovnu a power jógu, spinning a bosu, zdravotní cvičení nebo bowling. Pro relaxaci lze využít solnou jeskyni, masáže, perličkovou koupel nebo infrasaunu.

CzechSportGuru.cz

Mimo výše dvou zmiňovaných objektů či areálů je možnost projížděk na kole nebo na kolečkových bruslích, a chce-li se kdo vydat na delší trasu, lze využít několika turistických tras dlouhých od tří do dvaadvaceti kilometrů. Anebo zamířit mimo vyznačené trasy a zkusit zaimprovizovat, samozřejmě s ohledem k přírodě. Kam tedy můžeme dojet na kole nebo dojít po svých v nedalekém okolí Třemošnice? Přímo nad městem stojí zřícenina hradu Lichnice. Výšlap nebo výběh na skalnaté návrší opravdu stojí za pokus. Necelých deset kilometrů jihovýchodně je vzdálena vodní nádrž Seč i se zříceninou hradu Oheb, ke které se dostaneme přes obec Kraskov se svým rekreačním střediskem a rybníky Dolním a Horním Peklem. Přibližně po třinácti kilometrech jihozápadně, přes Přírodní park Doubrava, dojedeme do rodiště Jarmily Kratochvílové, do Golčova Jeníkova. Pokud se vydáme na opačnou stranu, směrem od Seče, a trocha té kultury neuškodí, po čtyřech kilometrech se dostaneme do Chittussiho Ronova nad Doubravou a po dalších třech na zámek Žleby. A ještě o dalších deset kilometrů dál leží město Čáslav, kde naši pravděpodobně nejslavnější čtvrtkařku a půlkařku můžete potkat.

CzechSportGuru.cz

Sportovní areál, jakožto i samotné město a jeho okolí nabízí vše potřebné k jednorázovému i několikadennímu sportování pro radost (záměrně se nezmiňuji o možnosti soustředění pro sportovní týmy), k aktivnímu odpočinku – sportoviště, ubytování a stravování, příroda – nejen partám kamarádů, ale i rodinám s dětmi. Kdo nehledá luxus, ale spíše příjemné prostředí a účelovost, určitě si přijde na své. Má to jen jednu malou chybičku, jediný nedostatek, a tím je absence půjčovny sportovních potřeb, čili je nutné vybavit se již doma a zvětšit tak nepatrně svá zavazadla. A poslední informace, co se dostupnosti týká – dobrodružnější povahy se mohou do Třemošnice nechat dopravit také autobusem nebo vlakem.

Nyní už nezbývá než popřát šťastnou cestu, příjemný pobyt, dokonalé sportovní vyžití a zábavu a pochopitelně ideální počasí.

Autor: Josef Sedlák pro Czech Sport Guru

Komentáře

Sportovci

Markéta Panáčková

Tenis

Tadeáš Strašík

Plavání

Erik Bóna

Fitness

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete