TEST: Sportovní sluchátka Sennheiser CX 685

4. 8. 2014

Ať už provozujete jakýkoliv druh sportu, jeho nedílnou součástí je hudba. Právě hudba nás dokáže naladit na tu správnou notu, umí nás vyburcovat a udržovat nás při výkonu, ale také nás umí uklidnit a doprovází nás při relaxaci. Chceme-li si při sportu dopřávat kvalitní požitek námi oblíbené hudby, je nutné k tomu vybrat vhodná sportovní sluchátka.

Testovali jsme sluchátka světoznámé společnosti Sennheiser, která vyrábí opravdu velké spektrum sluchátek – od klasických špuntů až po náhlavní sluchátka pro DJ. My jsme se však zaměřili na sluchátka sportovní, a to přesně na model CX 685. Jedná se špuntová sluchátka, která jsou vyráběna ve spolupráci se společností Adidas. Už tato zmínka napovídá, že je jedná o velice propracovaná sluchátka, ale k tomu se dostaneme.

Czech Sport Guru

Sluchátka Sennheiser CX 685 jsou vyráběna ve spolupráci se společností Adidas

Při rozbalení vás mile překvapí dodávané příslušenství. Výrobce nabízí několik velikostí špuntů. Kdyby někomu náhodou nevyhovovala velikost standardních špuntů, může ji pohodlně vyměnit za jiné nabízené velikosti (od S do L). Toto se vyplatí hlavně při běhu, kdy většina sluchátek má tendenci z uší vyklouzávat, tyto sluchátka jsou jak přilepená. K dispozici máte čistítko a výměnné „vnitřky“.  V balení najdete i praktickou taštičku na sluchátka a samozřejmostí je příchytka na oblečení, bez které by byl jakýkoli pohyb se sluchátky podstatně méně pohodlný.

CzechSportGuru.cz

Obsahem balení sportovních sluchátek Sennheiser CX 685 jsou 3 velikostí špuntů, čistítko, výměnné vnitřky, příchytka na oblečení, taštička na sluchátka a manuál.

Sluchátka společnosti Sennheiser jsou kompatibilní s výrobky společnosti Apple (někteří jiní výrobci tuto výhodu neposkytují). Ať už posloucháte hudbu z jakéhokoli zařízení, klidně i z telefonů, můžete se těšit na velice kvalitní zvuk, který doprovází i velmi dobře propracované basy. Pokud jste zastáncem „hlučnější“ muziky, rozhodně nebudete zklamaní.

CzechSportGuru.cz

Nastavitelná délka Sluchátek

Nasazení sluchátek je velice jednoduché. Výrobce neopomenul ani na návod, který popisuje správné nasazení sluchátek tak, aby držela na správném místě. Jednoduchý návod je pro případ, že by samotné nasazování sluchátek mohlo někomu dělat problémy. Díky nastavitelné délce sluchátek si je můžete „uzamknout v uchu“ tak, jak potřebujete. Po zvolení správné velikosti špuntů a bezpečném uchycení sluchátek v uších, můžete vyrazit sportovat.

CzechSportGuru.cz

Technické specifikace a kompatabilita

Sluchátka jsme zkoušeli takřka v jakékoliv situaci a v různých polohách. Sluchátka se stala příjemným společníkem v průběhu sportovních, ale i všedních aktivit. Jak doma, tak v přírodě odvedla parádní práci při odhlučnění okolí. Důležité je zmínit, že nemusíte mít strach sluchátka používat ani na pozemních komunikacích. Pokud běháte ve městě nebo jedete na kole po silnici, auta a všechny varovné signály potřebné pro vaši bezpečnost bez potíží uslyšíte. Sluchátka jsou v tomto ohledu naprosto bezpečná. Vyzkoušeli jsme je při běhu, tenisu, jízdě na kole, na skateboardu a při dalších pohybových aktivitách.

Sluchátka CX 685 jsou v uších velice příjemná, po několika metrech o nich nebudete vůbec vědět. Připomenou se Vám pouze jen kabelem, který do Vašich uší přivádí dokonale čistou hudbu. Milovníci cyklistiky určitě rádi uvítají, že při nošení sluchátek CX 685 jim nebude vadit ani helma. Sluchátka společnosti Sennheiser si vedla skvěle též při extrémních sportovních aktivitách. Dokonce vydržela i skoky a různé poskakování (některé sluchátka se na tyto případy opravdu nehodí), takže mají od nás další velké plus, které ocení i adrenalinový sportovci, u kterých jsou rotace, skoky a dopady běžnou záležitostí.

A jaká je náš verdikt? Sluchátka Sennheiser CX 685 jsou skvělá a vhodná pro každý druh sportu. Poměr cena a výkon je opravdu výborně vyvážena. Sluchátka patří do střední až vyšší třídy a rozhodně stojí za to! Díky příslušenství a nastavitelné délce budou vyhovovat opravdu každému. Doporučujeme je všem, kteří mají rádi sport a zároveň milují kvalitní poslech své oblíbené muziky.

Czech Sport Guru

Komentáře

Sportovci

Martin Trnka Trnka

Horolezectví

Miroslav Kovařík

Florball

Daniel Ivanov

Cyklistika, enduro, horolezectvi, inline-brusleni, kondicni-posilovani, motocross, plavani, trampoliny

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete