Průvodce sponzoringem je návod, jak získat sponzora

20. 8. 2018

Naučte se správně získat sponzora. Využijte návod, který ubsahuje rady, tipy a postupy používané zkušenými manažery při získávání sponzoringu. Jako bonus se naučíte triky, které lze použít ve chvíli, kdy potřebujete konkrétního sponzora skutečně dostat na svou stranu. A co Vám průvodce sponzoringem přinese za výhody?

1. Pochopíte správné fungování sponzoringu

Sportovní sponzorství je obchodní spolupráce, je to marketingová aktivita, nikoliv jen financování sportovních výdajů.

Průvodce sponzoringem, návod jak získat sponzora, kde sehnat sponzoring, sponzorství, dar, reklama a marketing, pruvodcesponzoringem.cz, nabídka pro sponzora

2. Naučíte se plánovat sponzorskou strategii

Dokážete vyhledat a pojmenovat marketingové příležitosti, které se ve spolupráci s Vámi nabízí. Díky tomu zjistíte, kde najít potenciálního sponzora a jak konkrétně může Váš ideální sponzor vypadat. Využijete příležitosti Vaší fanouškovské základny, jakožto cílové skupiny a naučíte se pracovat s její motivací. Na základě těchto vědomostí budete schopni poradit sponzorovi, jak připravit efektivní kampaň, která „mluví“ jazykem cílové skupiny, a díky které dokáže přetvořit cílovou skupinu na své zákazníky.

3. Naučíte se sponzorovi ‚‚prodat’’ svou nabídku

Budete umět vyhledat správné sponzory a spojit je s Vaší sponzorskou strategií. Naučíte se vytvořit nabídku pro sponzory v takové variantě, abyste zástupci sponzora po jednání s Vámi usnadnili její efektivní zkonzultování s nadřízeným, což povede k podpisu smlouvy se sponzorem. Na základě osvědčených postupů zjistíte, jak sponzora kontaktovat a následně na osobní schůzce pomocí prezentace vyjednat sponzorství.

4. Odborná péče při sponzorství

Na základě podpisu smlouvy se sponzorem začíná běžet spolupráce. Naučíte se, jak vhodně se sponzorem pracovat, jak spolupráci měřit a vyhodnocovat. V neposlední řadě budete umět sestavit report s výsledky a komentáři k proběhlému sponzorskému projektu. Díky kvalitnímu reportu budete schopni, v případě úspěšně dosaženým cílům, dojednat sponzorství na další sezónu.

5. Návod a vzory jednotlivých dokumentů pro jednání se sponzorem

Získáte jednak odborně zpracovaný návod, jak získat sponzora, ale také můžete obdržet následující vzory dokumentů používaných pro vyjednávání sponzoringu:

Vzor krycího listu
Vzor oficiální žádosti o sponzoring
Vzor průvodního dopisu
Vzor smlouvy se sponzorem
Vzor reportu a hodnotící dokumentace pro sponzora

Návod jak získat sponzora, nebol Průvodce sponzoringem si můžete stáhnout na webových stránkých www.pruvodcesponzoringem.cz

Hledám sponzora - kde najít sponzora - jak získat sponzora - jak napsat žádost o sponzoring - vzor žádosti o sponzoring - jak oslovit sponzora - jednání se sponzorem - czechsportguru.cz

CzechSportGuru.cz

Komentáře

Sportovci

Jaroslav Lauterkranc

Atletika

Tomáš Brynda

Freestyle BMX

Josef Petřek

Akrobatické lyžování, skicross

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete