Má hlava je silnější než mé tělo!

11. 6. 2014

Z jakého důvodu jsme od útlého dětství vychovávání v prostředí, které nás varuje, snaží se nás chránit před vším neznámým, neučí nás pozitivnímu myšlení, motivaci, zvládání neúspěchu a překonávání překážek s úsměvem? Proč jsme vychovávání tak, abychom byli opatrní, vše řešili z rozmyslem a v některých případech se vyhýbali všemu, co se jen na první pohled může zdát nebezpečné? Proč jsme podceňováni?

Jsme vychováváni v prostředí, které rozvíjí náš potenciál již od předškolního věku, nebo je tomu přesný opak? Jistě si vzpomenete na rodiče nebo učitele ve škole,  kteří Vám říkali:

  • „Nechoď kolem bazénu, spadneš do něj.“
  • „Umyj si ruce, budeš nemocný.“
  • „Na tohle nemáš, jsi moc malý.“
  • „Nemáš k tomu předpoklady, dělej radši tohle a nebudeš zbytečně zklamaný.„
  • „Na světě je spousta lidí, proč zrovna ty bys měl být nejlepší? Najdi si něco jistějšího.“
  • „Radši buď opatrný, pokud se ti to nepovede, nebudeš tolik trpět.“

A bla bla bla…

Už víte, proč se pak celý život bojíme, proč máme obavy z nejhoršího a vyhýbáme se některým činnostem? Jednoduše jsme tak vychováni. Aniž bychom něco zkusili, začneme si v hlavě vybarvovat ty nejhorší scény, jak něco by to mohlo dopadnout, kdybychom neuspěli.

Jak je možné, že tak rádi a velice často myslíme negativně? Proč se ke všemu nestavíme pozitivně? Proč naše myšlení nezačíná stylem: To je super, tohle jsem ještě nezkoušel. Tak tohle dokážu, je to výzva. Můžu vyhrát a udělám pro to všechno! Mohu se svým úspěchem pochlubit, dále se zlepšovat a být v tom co dělám nejlepší! Bude výborné až to dokončím, budu zase o krok dále. Prožiji něco nového a můžu na to vzpomínat. Budu se z toho radovat, budu zkušenější, vzdělanější a silnější.

To, že někdo promrhal svůj čas a potenciál, smířil se s průměrem a nedej bože s nejhorším, neznamená, že vy nemůžete být nejlepší! Stačí udělat první krok, který vás dovede k dalším dveřím, které můžete rozrazit, využít všech příležitostí ke svému prospěchu a vydat se dále. Když už to neuděláte kvůli sobě, udělejte to kvůli svým přátelům, rodičům nebo dětem. Mohlo by vám udělat radost, když k vám budou ostatní vzhlížet, mít vás za svůj příklad a budou se snažit být přinejmenším stejně dobří a odhodlaní jako jste právě vy. Za žádanou cenu se nesmíte vzdávat, nikdy nevíte jak to může dopadnout, pokud se seberete a svou činnost dokončíte. Pokud spadnete, ještě to neznamená, že nemůžete vyhrát.

Jasným příkladem odhodlání, pevné vůle a obrovské vnitřní síle je Heather Dorniden. Chtěla na univerzitu, jelikož její rodiče nebyli majetní, musela získat stipendium. Univerzita v Minesotě jedno vypsala, sháněla běžkyně pro svůj sportovní výběr. Jelikož Heather v dětství hrála na zobcovou flétnu, vyhrávala běhy díky většímu dechovému fondu – běhala již na střední škole v Rosemontu.

Czech Sport Guru

Heather Dorniden je příkladem osoby, kterou nezlomil počáteční neúspěch. Vstala a vyhrála!

Na univerzitu v Minesotě ji přijali, ale své úspěchy ze střední školy musela obhájit, za to získala stipendium. V roce 2008 se postavila na start halového šampionátu mezi deseti nejlepšími univerzitami Ameriky, který se konal přímo v Minesotě. Něco se ale stalo, minuto po startu bylo jisté, že Heather prohrála svůj závod, kterému přihlíželi její rodiče, kamarádi i učitelé. Ale to se nestalo, zrodilo se něco, co nikdo neočekával. Dívka se zvedla, doběhla svou ztrátu a nakonec závod vyhrála. Později se stala osmkrát univerzitní mistryní Ameriky v bězích na 400, 600 i 800 metrů. Nešlo o trénink, ale o to že se rozhodla nevzdat se – „Není důležité, jestli spadneš. Ale jak rychle se dokážeš zvednout a s jakou energií běžet dál.“

Podívejte se co udělá hlava, když tělo zradí…

Czech Sport Guru

Komentáře

Sportovci

Veronika Kančiová

Fitness

Sabina Mičulková

Tanec

Roman Nedvěd

Běh

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete