Letošní vítěz Tipsport extraligy? Pro mnohé jednoznačně Sparta, ale…

25. 3. 2014

Čtvrtfinále play-off hokejové Tipsport extraligy jsou v plném proudu a mnohým už vrtá hlavou, kdo by letos mohl vyhrát vytoužený pohár. Pohár, kvůli kterému dřou hokejisté již od 12. září minulého roku! Přesně ten pohár, Masarykův pohár, který letos zažívá premiéru a každý by chtěl být tím prvním týmem, který bude vyryt do podstavce tohoto krasavce. A je zde jeden obrovský favorit, pražská Sparta!

Ano, je možná ještě přeci jen brzo spekulovat teprve po čtyřech odehraných zápasech čtvrtfinálových sérií, ale většina hokejových nadšenců má jasno již po základní části. Titul vyhraje Sparta! Samozřejmě se tým z Holešovic nabízí jako jasná volba, když v základní části naprosto dominoval a Prezidentský pohár získal s ohromným náskokem 15 bodů! Jenže už poslední tři zápasy základní části napověděly, že to Sparta v play-off nebude mít rozhodně jednoduché. Však z těchto posledních „mačů“ si odvezla pouhopouhý bod za prohru v prodloužení se Slavií a navíc dokázala vsítit jen 3 branky, což je na tým s průměrem 4 vstřelené góly na zápas přeci jen žalostně málo.

Mnoho lidí tvrdilo, že obrovským faktorem proti této teorii budou Vítkovice. Právě na ostravský tým narazili Pražané již ve čtvrtfinále a rozhodně nemohou říci, že by manšaft z třetího největšího města České republiky patřil mezi jejich oblíbence. Vždyť letos je dokázala Vítkovice dvakrát porazit a to se povedlo pouhým šesti týmům. Navíc si Vítkovice v předkole zvedly sebevědomí, když vymazaly 3:0 liberecké tygry, kteří na konci základní části hráli ve skvělé formě a vyhráli sedm utkání v řadě! Jenže! Jak se zdálo, tak Vítkovice nebudou zas tak těžký oříšek. Z dvojzápasu v Praze sice mohli mít ostravští hráči radost, když se jim podařilo jeden zápas vyhrát, ale Sparťané se vyléčili ze střevní virózy, a ač se hodně diskutovalo o výkonu rozhodčích v prvním ostravském utkání, dokázali v Ostravě vyhrát oba zápasy a zbývá jim tak udělat jen poslední krůček k postupu do semifinále.

Masarykův pohár Play off lední hokej 2014 Czech Sport Guru

Masarykův pohár Play off lední hokej 2014

Čtvrtfinále se tedy tváří jako hotová záležitost, ale co dál? Na Spartu pořád ne a ne dolehnout jakási krize, kterou si každý tým alespoň jednou v sezóně projde. Vždyť podívejte se na ostatní favority. Druhý Třinec, který mezi 20. a 33. kolem uhrál jen 13 bodů, Plzeň mezi 28. a 35. kolem 9 bodů a stejný počet bodů uhrál například Hradec Králové mezi 45. a 52. kolem. To Sparta za celou sezónu neprohrála více než 2 zápasy v řadě, kromě těch již zmiňovaných posledních tří, kdy by někteří mohli říct, že se šetřila, však proč se také namáhat, když máme vše jasné a pod kontrolou. Z toho mi vyplývá otázka, kdy by suverénní Spartě měl dojít dech, když ne právě v play-off?

Já osobně jsem zastáncem teorie, že Spartě takzvaně „dojde“ a titul shrábne někdo jiný. Hodně bude záležet, na koho v dalším kole vyřazovací části narazí. Pardubice jsou pravděpodobně ze hry, takže by to měl být jeden z trojice Kometa Brno, Hradec Králové nebo PSG Zlín. Ať už to bude kdokoliv, Spartu čeká ještě hodně dlouhá cesta za titulem, přeci jen Zlín je stabilně na špici extraligy, Kometa, povzbuzována svými až fanatickými fanoušky, je pro každého nepříjemný soupeř a Hradec, který se vrátil po mnoha letech do extraligového kolotoče, zažívá skvělou sezónu a je hladový po úspěchu. A to už nemluvím o Třinci a Plzni, druhém a třetím týmu základní části, které může Sparta potkat nejdříve ve finále. Každopádně již čtvrtfinále ukázaly obrovskou vyrovnanost týmů a můžeme jen tipovat, kdo bude letos po posledním zápase sezóny slavit titul. Co myslíte vy? Dokáže to Sparta?

Autor: Lukáš Podleśny pro Czech Sport Guru

Komentáře

Sportovci

Ondřej Kovář

Enduro

Josef Ptáček

Bojové sporty, grappling, jiu-jitsu, kickbox, mma

Klára Strnadová

K-1, kickbox, thaibox

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete