Krásné bříško do plavek

17. 4. 2014

Blíží se léto a čas plavek. Řada z nás v tomto období sní o krásně vytvarovaném bříšku a vypracovaném břišním svalstvu. Mnozí z nás proto také začnou i něco dělat. Po večerech doma většinou cvičí ověřené a ty nejefektivnější cviky na břicho. Jenže…

Je potřeba se i zadýchat

Pokud na břišních svalech opravdu poctivě pracujete, ale nejsou nikde příliš vidět, neznamená to, že tam nejsou! Jen jste opomněli jeden důležitý fakt. A to, že musíte zároveň spálit nějaké množství podkožního tuku, aby vaše svaly „vykoukly“ ven. Běžným posilováním příliš tuku nespálíte. Chce to určitě zapojit i aerobní cvičení jako například běh, kolečkové brusle, skákání přes švihadlo, kolo (spinning), trampolínky.. Zkrátka cvičení, u kterého se přiměřeně zadýcháte a tím donutíte tělo spalovat tuky.

Pomůže také strava

Klasická rada zní: jíst zdravě. Což asi mnozí z nás začnou dodržovat v okamžiku, kdy chtějí se svým tělem provést nějakou změnu. Jestliže chcete pomoci svalům růst a tvarovat, vyzkoušejte i protein. Je známo, že protein vyživuje svaly. Optejte se například svého (nebo nějakého) osobního trenéra ve fitku, jak využívat třeba po posilovacím tréninku proteinové nápoje.

Pokud svaly totiž dobře „vyživíte“, budou lépe spalovat! Každý kilogram tuku spálí pouze 4 kcal, kdežto stejné množství svalové hmoty 28 kcal za den. Což je značný rozdíl! Více svalové hmoty znamená rychlejší spalování. Sekundárně si tak můžete dopřát více, pokud se budete udržovat ve sportovní formě a dostatečně se hýbat.

Myslete i na zdraví

Mít krásné břicho není vše. Tím, že budete dělat stovky sklapovaček, zkracovaček a sedů-lehů denně si můžete zadělat i na velký problém. Takovéto jednostranné zatížení tvoří obrovské požadavky na páteř a záda. Přetížení bederních obratlů a plotének opravdu není záležitost, nad kterou se mávne rukou. Navíc v takovém případě se jednoduše může stát, že si poškodíte i správné držení těla. Pár „buchet“ na břiše pak celý dojem nezachrání. A opět se okruhem dostáváme k dnešnímu velmi diskutovanému tématu středu těla neboli CORE.

Krásné ploché bříško do plavek k moři bikini Praktické rady a tipy Czech Sport Guru

Není to jen trend

Určitě je vhodné si v začátcích svého cvičení vzít osobního trenéra, který vám poradí, jak postupovat a jakými cviky začít. I když chcete výsledky ihned, buďte připraveni na to, že to rychle zkrátka nejde.

Rozhodně ne rychle a zdravě. Takže prvotní, na pohled jednoduché cviky, zajistí stabilitu vašeho středu těla a pevné jádro, ze kterého budete moci potom efektivněji a zdravěji přenášet pohyby do dalších segmentů těla.

Otestujte si své jádro

Lehněte si na zem na záda. Vzpažte a nohy propněte. Pomalu a soustředěně, pouze tahem (nikoli švihem) zvedněte z podložky nejprve ruce, hlavu, lopatky a pomalu se zvedejte do sedu. Stále stejnou rychlostí a bez jediného švihového pohybu. Zvedly se vám paty nebo dokonce větší část dolních končetin z podložky? Nebo to zkrátka pomalu nešlo? Pak vaše hluboké břišní svaly nejsou dostatečně silné a musíte opravdu poctivě začít pracovat na vašich hlubokých břišních svalech.

Základní core cviky

Core se začíná posilovat především na pohled jednoduchými cviky, ale s obrovskou soustředěností na správné provedení:

1. Výdrž ve vzporu na loktech 15-60s.
2. V kleče na kolenou propínání levé nohy a vzpažení pravé ruky a obráceně.

3. V lehu na gymballu, lopatky na míči. Hrudník v rovině se stehny, stehna vodorovně se zemí. Upažit. Pomalu se převalovat na míči z lopatky na lopatku.

Video trénink: Máte málo času? Vyzkoušejte následující 10 min. cvičení na posílení břišních svalů, hýždí a zpevnění středu těla (core trénink)…

Pusťte se do cvičení bez váhání, ovšem s rozumem. Nemyslete jen na krásnou figuru, ale i na zdraví. Pokud skloubíte správný trénink i postup, budete cvičení kombinovat, dostaví se skutečně trvalé výsledky. Vaše tělo vám za to bude vděčné.

Zdroj: Fitcoach.cz

Komentáře

Sportovci

Lukáš Záleský

Silniční závody motocyklů

Galopptraining-Hlavaty

Jezdectví

Veronika Hrubá

Jezdectví

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete