JAK NA SPONZORING 1: Praktické rady a tipy pro oslovení sponzorů

18. 7. 2016

Snad každý sportovec se během své sportovní kariéry dostane do fáze, kdy začne řešit otázku financování a snižování nákladů spojených s výkonem své sportovní činnosti. Možnost spolupodílení se na financování sportovní činnosti prostřednictvím sportovního sponzoringu, daru či reklamy za účasti dalších osob je velice lákavé a atraktivní. Je ale potřeba zvládnout několik postupů a dodržovat určitá pravidla, aby byla žádost o sponzoring a následná spolupráce se sponzorem úspěšná.

Orientace ve světě sponzoringu a termíny s ním spojené však nemusí být všem úplně jasné, proto jsme se rozhodli, že připravíme seriál praktických rad, tipů a postupů určených pro oslovení sponzorů a udržování spolupráce s nimi.

Seriál článků bude obsahovat 14 témat spojených se sportovním sponzoringem. Každé téma se bude zabývat jednotlivými kroky, které by Vás mohly inspirovat v okamžiku, když si řeknete, že: ‚‚hledám sponzora a zajímá mě jak oslovit sponzora, jak získat sponzora a jak udržet a pečovat o sponzora, aby byla spolupráce dlouhodobě prospěšná pro sportovce i sponzora’’.

Budeme se zabývat následujícími tématy:

- Vymezení a problematika sponzoringu
- Co musím splnit, abych mohl žádat o sponzoring
- Jak najít sponzora pro sportovce
- Proces plánování sponzorské strategie
- Příprava nabídky pro sponzora
- Prezentace vrcholového sportovce
- Jak napsat žádost o sponzoring
- Jak oslovit potenciálního sponzora, aneb jednání se sponzorem
- Prezentace nabídky a projektu sponzorovi
- Podpis sponzorské smlouvy a spuštění projektu
- Spolupráce sportovce se sponzorem na sponzorském projektu
- Jak se starat o sponzora, aneb jak udržet sponzora
- Budování a ochrana sportovní kariéry
- Kreativita a budoucnost sponzoringu
- Nabízíme sponzoring vs. hledám sponzora

Po přečtení jednotlivých článků získáte ucelený a jednoduchý návod ‚‚jak na sponzoring’’. Měli byste být schopni vytipovat vhodného sponzora, sestavit nabídku na míru danému sponzorovi, vhodně sponzora oslovit a domluvit si schůzku, na které sponzorovi představíte vytvořenou nabídku spolupráce na dané období.

Pamatujte, že vždy budete mít možnost zkonzultovat vhodnost nabídky a Váš záměr se sportovním manažerem Czech Sport Guru, kterého můžete k jednání přizvat. Sportovního manažera můžete požádat o přípravu a realizaci veškerých propagačních materiálů a projektové dokumentace pro jednání se sponzory. Samozřejmostí je vedení samotné komunikace se sponzorem ze strany manažera, vyjednání sponzoringu a uzavření partnerství. Sportovní manažer Vám bude k dispozici také při řízení projektu, pomůže se zasíláním reportů sponzorovi a poradí Vám, jak vytvořit hodnotící dokumentace pro sponzora, po ukončení každého sponzorovaného projektu.

Články budou vycházet každý týden po dobu 16 týdnů.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, nápady či připomínky, jsme Vám plně k dispozici :-)

Hledám sponzora - kde najít sponzora - jak získat sponzora - jak napsat žádost o sponzoring - vzor žádosti o sponzoring - jak oslovit sponzora - jednání se sponzorem - czechsportguru.cz

CzechSportGuru.cz

Komentáře

Sportovci

Benedikt Mrázek

Karate

Josef Ptáček

Bojové sporty, grappling, jiu-jitsu, kickbox, mma

Jan Ryšlavý

Tanec

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete