Hokejová reprezentace přišla o zraněného Červenku, nahradí ho pardubický nováček Kousal

5. 11. 2013

Dnes 11:30 – Praha(Aktualizováno: 11:44)

Česká hokejová reprezentace přišla o útočníka Romana Červenku. Opora Petrohradu sice na pondělní sraz dorazila, ale je téměř jisté, že kvůli zranění zad na turnaji Karjala v rámci seriálu Euro Hockey Tour (EHT) nenastoupí. Mistra světa z roku 2010 nahradí nováček z Pardubic Robert Kousal, který s mužstvem již v úterý dopoledne trénoval.

Sedmadvacetiletý Červenka na pondělní sraz národního týmu přijel, ale se spoluhráči na led nešel. Místo toho byl v péči fyzioterapeuta Michala Truce a lékaře reprezentace Zdeňka Ziegelbauera. Následně prohlásil, že do zápasů nastoupí jen v případě, že se bude cítit stoprocentně fit.

„Pokud člověk nemůže hrát na sto procent, nemá to cenu. Pak je lepší, aby prostor dostal někdo jiný. Pokud bych byl zdravý, rád bych reprezentoval, to je jasné. Ale jinak ne. To pak člověku ani nejde a vypadá zbytečně blbě,“ řekl Červenka.

V úterý dopoledne se s doktory dohodl, že jeho start nemá cenu. „Nevím totiž, za jak dlouho to bude dobré. Jestli za dva dny, za pět nebo za týden,“ podotkl Červenka, který stále cítí bolesti v noze. Uvolňovací cvičení nezabrala.

Reprezentační kouč Alois Hadamczik už v pondělí připustil, že počítá reálně s variantou Červenkovy absence. Do středu elitní formace se místo petrohradského útočníka postavil kapitán Tomáš Rolinek. Hadamczik chtěl původně místo Červenky pozvat Martina Adamského z Třince, který ale také není fit. K týmu se tak připojil již pátý nováček Kousal, jenž figuroval v původní nominaci mezi náhradníky.

Zdroj: www.sport.cz

Komentáře

Sportovci

Klára Strnadová

K-1, kickbox, thaibox

Ludmila Kultová

Jezdectví

Jaroslav Snášel

Cyklistika

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete