Čihi získal pro ČR první umístění na bednách na mezinárodních závodech pro rok 2014

6. 8. 2014

Vlasta Čiháček obsadil pro ČR další bednu na mezinárodní soutěži, dokonce pro letošní rok to byla první trialová bedna, na kterou se na mezinárodních závodech podařilo vystoupat. Čihi je s výsledkem spokojený, mrkněte na jeho report.

Czech Sport Guru

Byl jsem pozván na Evropský pohár UCI do Rakouského Vocklabrucku, který spadá do závodů kategorie C1 (započítávané do mezinárodního rankingu UCI). Jednalo se vlastně o dva nezávislé závody, což pro mě bylo novinkou, ale protože jsem nečekal nějaký zázračný výsledek, bylo my to i tak trochu jedno.

No a nakonec je z toho 2. místo v pátečním závodě a 3. místo v závodě nedělním. Jsou to dost překvapivě i první bedny pro českou republiku na mezinárodních závodech v letošním roce a je mě ctí, že jsem to na ně dotlačil osobně :-) Snad to s kolegy z reprezentace doplníme ještě na nějakém závodě do konce sezóny, ale minimálně dvě trialové bedny už jsou doma.

Czech Sport Guru - kreativní sportovní marketing a management

Závod byl popravdě hodně ostrý a sekce na úrovni lehčího světového poháru. Za oba dny jsem najel neskutečných 9 kol, 50 sekcí a na kole strávil 12 hodin. To pro Trial není úplně normální, ale Rakouský kluci jedou docela organizační bomby. Nestandardní bylo i pricemoney, které řekněme si to narovinu bylo taky super :-)

CzechSportGuru.cz

Díky skoro hodinovému zpoždění do startu prvního závodu jsem si oba dny dost zkomplikoval a ano mohlo to být asi i lepší, ale já musím být spokojen i s tímto výsledkem a považuji ho za menší zázrak, který se stal 2 dny před výročím 9-ti měsíců od operace kolen.

Mrkněte na video rakouské TV s rozhovory a záběry ze závodů.