Čeští hokejisté skončí v Soči bez medaile! Krach odvrátí jen Sáblíková, tvrdí prognóza

30. 10. 2013

Dnes 16:54 – Praha

Čeští hokejoví fanoušci s nadšením sledují skvělé výkony Jágra, Hertla, Hudlera či Plekance v zámořské NHL, které dávají naději také na úspěch v turnaji na blížících se olympijských hrách v Soči. Český optimismus nicméně nesdílí prestižní nizozemská společnost Infostrada Sports, která se zabývá sběrem a analýzou dat ve sportu.

Nizozemská prognóza medailový úspěch českých hokejistů v Soči vylučuje.

Jan Handrejch, Právo

Společnost má poměrně detailně zpracovanou metodologii, jak z různých dat sestavit prognózu pro medailový zisk jednotlivých zemí na olympiádě. A podle ní zůstane Hadamzcikův výběr v Soči bez medaile.

Česká republika si však podle nizozemských analytiků odveze z Ruska dvě medaile a obě mají být zlaté. Postarat se o ně má rychlobruslařka Martina Sáblíková na tratích 3000 a 5000 metrů. S tímto medailovým ziskem skončí Česko v hodnocení národů na celkovém patnáctém místě. Jen pro srovnání, sousední Slováci mají zůstat v Soči bez medaile.

Možná trochu překvapivě se podle prognózy nevejdou mezi medailisty v mužském hokejovém turnaji ani obhájci zlata z Kanady. Cenné kovy si mají rozdělit Švédové, Rusové a Finové.

Medailové pořadí mají jasně ovládnout Norové s celkovým počtem rekordních 37 medailí s náskokem devíti medailí na USA. Domácím Rusům přisoudila prognóza až deváté místo se sedmnácti cennými kovy.

Zdroj: www.sport.cz

Komentáře

Sportovci

Lukáš Mentlík

Crossfit, cyklistika

Patrik Gavlík

Motocross

Adam Čechovič

Tenis

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete