4 nejnáročnější sporty na světě

3. 5. 2014

Které jsou ty nejnáročnější a nejtěžší sporty na světě? Vybrali jsme podle nás 4 nejtěžší sporty, které lze provozovat! Tyto sporty jsou pro svůj samotný výkon náročné, protože v jeden okamžik působí na sportovce tlak po mentální, fyzické i emocionální stránce.

4) Rugby

CzechSportGuru.cz

Sport číslo 4 bylo opravdu těžké vybrat! Zpočátku jsme si mysleli, že bychom sem měli zařadit americký fotbal, ale myslíme si, že rugby je mnohem tvrdší. U ragby, stejně jako u amerického fotbalu se jedná o hru s nepřetržitým běháním, což vyžaduje obrovskou vytrvalost. Rugby je také hektický a kontaktní sport, podobně jako americký fotbal. Srážky u rugby prý nemusí být tak tvrdé, jako u amerického fotbalu, díky absenci ochranného vybavení, ale realita je někde jinde. Ve velké rychlosti musíte být schopni složit na zem běžící osobu a to nemáte na sobě skoro žádné chrániče. Jedná se tedy o velice náročný sport s nutnou dávkou síly, odvahy a excelentní vytrvalosti.

3) MMA

CzechSportGuru.cz

Jediný důvod, proč tento sport není číslo jedna je, že trénink není tak šílený jako je skutečná soutěž v „kleci“. Nechápejte nás špatně, MMA  je pekelně tvrdý sport, ale jakmile zazní zvonek při vstupu do osmihranu, je to úplně jiný svět! A doba zotavení ze zápasů jsou až měsíce! Při tomto sportu mnoho lidí ihned vidí konečný výsledek, ale tímto způsobem, takhle naplno,  nelze trénovat na denní bázi, protože mozek zápasníka by byl po takovém tréninku pravděpodobně mrtvý.

Nicméně, tréninky probíhají celé měsíce pro 3 kola zápasu. Zkuste aspoň půl minuty naplno s kamarádem bojovat (nenásilně!) – budete velice brzy bez energie! No a vydržte to několik minut při ostrém boji. Musíte umět bojovat na zemi, musíte ovládat grappling, a dlouhý seznam nutných dovedností opravdu jen pokračuje. Silový trénink, vytrvalost, trénink různých bojových stylů, jednoduše všestrannost je žádoucí. Ale ani trénink není u tohoto sportu vše, můžete udělat malou hloupost a prohrajete. Dokonce to může skončit zlomenou končetinou, tržnými ranami v obličeji, otřesem mozku nebo totální prohrou. Tady jde i o život!

2) Gymnastika

CzechSportGuru.cz

Jedná se o sport s tréninkem X hodin týdně! Gymnastika vyžaduje naprostou rovnováhu , duševní houževnatost, výborné držení těla a rychlost.

Úrazy v gymnastice pekelně bolí a ve skutečnosti se zranění v gymnastice řadí k nejhorším zraněním ve sportu vůbec. Gymnastika přináší pro sportovce velkou psychickou zátěž. Cílem tohoto sportu je dokonalost! Rutinní trénink se zaměřuje na pilování drobností, nesmí být vidět žádná chybička. Jestliže by taková malá chyba nastala, jedná se o velký přestupek, který musí být odstraněn na dalším tréninku.

Je to týmový sport postavený z individuálních gymnastů, takže nikdo nechce být tím, kdo poškodí tým.

1) Zápas

CzechSportGuru.cz

Hlavním důvodem proč je zápas číslo jedna mezi nejtvrdšími sporty na světě je, že je jedním z mála sportů, u kterých jsou tréninky a samotné soutěže prakticky stejné. Na tréninku jdou zápasníci do boje s maximálním nasazením a to samé udělají v praxi při turnaji. U tohoto sportu je nutné zvládat spoustu dovedností a zápasník musí být všestranný – síla, rychlost, obratnost, taktické myšlení. Stejně jako gymnastika, tak v zápase se jedná z části o kolektivní sport. Úspěchy jednotlivých zápasníků se započítávají do úspěchu celého týmu (to znamená, nikdo nechce být tím, kdo připraví tým o body).

Zápasníci v přípravě podstupují spoustu šílených věcí, jako je například neustálé shazování váhy před soutěží, aby se dostali do nižších váhových kategorií. Zápasníci mají pevnou vůli a jsou velice cílevědomí.

Zápasníci spolu s MMA bojovníky jsou jedni z nejtvrdších sportovců na světě. Necítí bolest a bojují všemi možnými lidskými způsoby, aby zvítězili. Můžete říkat co chcete, ale podívejte se, co znamená být dobrý zápasník. Budete souhlasit s tím, že tento sport není vtip a nemůže ho dělat každý! Je to sport pro zatraceně tvrdé chlapy!

CzechSportGuru.cz

Komentáře

Sportovci

Martina Hofmanová

Atletika

Denisa Vlašínová

Vzpírání

Marek Minář

Atletika, beh, orientacni-beh, skyrunning

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete