Petr Hrabák

Biografie

Ahoj, jmenuji se Petr.

S OCR, neboli extrémními překážkovými závody, jsem začal poměrně nedávno v lednu roku 2018, kdy jsem se zúčastnil prvního závodu Predator Race Winter Drill. Samotný závod mě natolik zaujal, že jsem se hned po závodu registroval na několik dalších závodů rozplánovaných do celé sezóny. Od té chvíle jsem okamžitě změnil tréninky a vytvořil tréninkový plán zaměřený konkrétně pro tento sport. Představa nadcházejících závodů mě obrovsky motivovala, což se projevilo lepšími výsledky při tréninku. V dubnu se v Plzni konal Predator Race Run, který jsem běžel po měsíční pauze kvůli zránění nohy a umístil se na 26. místě ve věkové kategorii 21-30 let. Po závodě jsem si uvědomil, že dalšího posunu mohu docílit pouze pod dohledem zkušeného specialisty a tehdy jsem začal spolupracovat s trenérkou a bývalou triatlonovou závodnicí.

V květnu jsem se zúčastnil Predator Race Master Weekend na Monínci, kde jsem běžel 3 závody během jednoho víkendu. Prvním ze tří závodů byla střední obtížnost Brutal, který jsem doběhl na 3. místě ve věkové kategorii 25-29 let a tím se zároveň kvalifikoval na Mistrovství světa do Londýna, kterého se zúčastním 20. října 2018. Druhým závodem byl Drill, který jsem doběhl na 8. místě ve věkové kategorii 25-29 let a tím se kvalifikoval na Mistrovství Evropy v Dánsku, které se konalo 30 června 2018. V polovině června jsem si zaběhl první Spartan Race Super v Koutech nad Desnou, kde jsem se umístil na 17. místě ve věkové kategorii 25-29 let.

Dne 30. června 2018 jsem se zúčastnil Mistrovství Evropy v OCR v Dánsku, kde jsem závodil ve věkové kategorii 25-29 let společně s nejlepšími závodníky z Evropy. Závod jsem měl dobře rozběhnutý, ale bohužel jsem si na 50. překážce z 52 poranil ruce a nemohl překážku zdolat, z toho důvodu jsem závod dokončil bez umístění.

Za svůj život jsem vyzkoušel různé sporty, ale teprve OCR prověří sportovce po všech stránkách. Nestačí mu jen umět rychle běhat. Musí mít sílu, obratnost, vytrvalost a lezecké schopnosti ke zvládnutí nejrůznějších překážek. To je to, co mě na OCR uchvátilo a mým cílem je dostat se v něm mezi elitní závodníky.