Martina Chrástková

Biografie

Zkušená běžkyně na lyžích, mnohonásobná mistryně ČR, dvojnásobná vítězka worldloppetu Bieg Piastow (POL) Martina Chrástková se narodila 21. 4. 1985 v Trutnově. Běžeckému lyžování, ale i mnohým dalším zimním (sjezdové lyžování, bruslení, apod.) i letním (cyklistika, běhání, kolečkové lyže, VHT, plavání, sportovní hry) se věnuje od útlého dětství. Po vystudování gymnázia v Trutnově a FTVS UK (obor Učitelství Tv – Z pro střední školy) se rozhodla využít nabídky právě z FTVS a nastoupit do doktorandského programu, který ji umožňuje absolvovat náročnou přípravu pro běh na lyžích.
Během své kariéry byla po 8 let členkou reprezentačních družstev ČR (1 rok Olympijské naděje, 3 roky juniorská RD, 3 roky RD do 23 let a 1 rok v seniorském týmu „B“). Z MSJ 2005 ve finském Rovaniemi má bronz ze štafety a stala se několikanásobnou mistryní ČR v běhu na lyžích. Zúčastnila mládežnického olympijského festivalu ve slovinském Bledu EYOF 2001, 3x reprezentovala na MS juniorů (Schonach (GER) 2002, Stryn (NOR) 2004, Rovaniemi (FIN) 2005) a 3x MS do 23 let (Kranj (SLO) 2006, Tarvisio (ITA) 2007, Malls (ITA) 2008). Startovala na čtyřech Světových zimních univerziádách (Insbruck (AUT) 2005, Turín (ITA) 2007, Harbin (CHI) 2009, Erzurum (TUR) 2011). V posledních letech stále více startuje na lyžařských maratonech (Jizerská 50, Bieg Piastow (POL), apod), kde hájí barvy Rossignol Racing Teamu. V nejvyšší tuzemské soutěži startuje pod hlavičkou SK Nové Město na Moravě.
Ačkoliv se v loňské sezoně potýkala se zdravotními komplikacemi, věří, že na Jizerské 50 bude schopna konkurovat nejlepším a ani velice těžký boj o ZOH v Soči nevzdává.
Pravidelně se účastní Nordic Ski Testu – testu běžeckých lyží pro následující sezonu – pořádaného časopisem Nordic Mag a společností Snow.
Sportovní cíle: Být oporou Rossignol Racing Teamu a SK Nové Město na Moravě, tzn. podávat stále lepší výkony, abych mohla pomýšlet na kvalitní výsledek na Univerziádě 2013 a případnou účast na ZOH v Soči.
Pro nadcházející sezonu: obhájit vítězství na Biegu Piastow a na Jizerské 50 dojet do 5. místa. Na republikových závodech pravidelně obsazovat přední příčky.
Nabízím: Reklamní plochu na oblečení (závodním i tréninkovém, případně na letním oblečení – běžeckém, cyklistickém), případně batohu, tašce, vaku na lyže, apod. Své sponzory prezentuji nejen při závodech a trénincích, ale též na akcích tipu Ski Test anebo Press Trip, které jsou zakončovány tiskovými zprávami a kvalitními fotografiemi.
Mnoho závodů je přenášeno televizí (Jizerská 50,  MČR, Univerziáda…), i zahraniční (Bieg Piastow (POL)). Články v novinách (především Novoměstsko, Žďársko, Jihlavsko a Trutnovsko) doplněné fotkou v průběhu sezony jsou samozřejmostí.
Trénuji především v okolí Nového Města na Moravě, Trutnova a v Krkonoších, kde se setkávám se spoustou lidí.
V letním přípravném období občas absolvuji maratony na MTB, závody na kolečkových lyžích a přespolní běhy.

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Klára Jurášková

Hokej

Tomáš Přidal

Silniční cyklistika

Jiří Čapka

Rallye

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete