Kamil Vašíček

Biografie

Jmenuji se Kamil Vašíček, narodil jsem se r. 1984 v Boskovicích a bydlím na jižní Moravě nedaleko Moravského krasu v Blansku, což je asi 30 km od Brna. Vystudoval jsem střední průmyslovou školu v Jedovnicích, obor Výpočetní systémy Cad – Cam. Mezi mé záliby patřily a patří paralympijský sport Boccia, počítač, cestování, příroda, hudba a relax.

​​Do roku 2004 jsem prožíval v celku obyčejný život, jako každý „obyčejný“ člověk. Rád jsem sportoval a Velkou část dětství jsem prožíval na chalupě v malé vesnici nedaleko Jevíčka. Měl jsem rád přírodu, cestování a již zminěný sport. Hrával jsem florbal, závodně jsem lyžoval dříve ještě za TJ Sokol Blansko.

V roce 2004 se mi stal úraz páteře a tato událost změnila od základu můj život. Následkem úrazu jsem odkázán na invalidní vozík a jsem kompletně závislý na asistenci druhé osoby. Samostatně zvládnu pouze jízdu na el. vozíku, ovládání mobilu a počítače se speciální pomůckou v ústech. Jsem držitelem průkazu ZTP/P, mám přiznaný invalidní důchod.

Nyní se zabývám tím, co mi můj zdravotní stav dovolí, převážně prací na počítači, rehabilitací a paralympijským sportem Boccia, který mi zabere také větší část mého volného času.

Napsali o mně

Kamil Vašíček získal stříbro na světovém poháru v Kolumbii - ZprávyExtra.cz

Ve dnech 28. října až 3. listopadu se konal světový pohár - World Open v boccie v Santiago de Cali. V kategorii BC3 nastoupil za ČFSH Blanenský Kamil Vašíček se spoluhráčkou Marií Maňákovou.

Hendikepovaný sportovec Vašíček se věnuje boccie a sní o Riu, peníze shání i na internetu

Boccia je jedním ze tří paralympijských sportů, které nemají protějšek v programu letních olympijských her. Za necelý rok v Riu chce v tomto sportu pro handicapované připomínajícím známější pétanque reprezentovat čtyřnásobný český mistr Kamil Vašíček z Blanska. Ke splnění svého snu potřebuje peníze a hledá různé cesty, jak je získat. Naposledy si pomohl internetovou sbírkou.

Vašíček sbírá ocenění v boccie. Touží probojovat se na paralympiádu

Blansko – Handicapovaný sportovec Kamil Vašíček z Blanska má za sebou další úspěchy v boccie. Na nedávném Evropském poháru v boccie ve Španělsku v kategorii BC3 obsadil šesté místo, když po vyrovnaném boji o semifinále prohrál s evropskou špičkou Řekem Grigorisem Polychronidisem. To jej posunulo o pár příček výše v celkovém světovém žebříčku, na základě kterého se bude rozhodovat o tom, kdo pojede na paralympiádu v Rio de Janeiru 2016. V soutěži párů Vašíček v kategorii BC3 dokonce vybojoval stříbrnou medaili.

Kamil Vašíček chce na paralympiádu a jde si za tím!

Kamil Vašíček dříve závodně lyžoval, po úraze na motorce, který se mu stal před jedenácti lety, je ochrnutý a svůj invalidní vozík ovládá pouze pohyby hlavou.

Přijděte fandit Kamilu Vašíčkovi na Půlmaraton Moravským krasem - ZprávyExtra.cz

24. října proběhne již tradičně Půlmaraton Moravským krasem, závod pro běžce na krátké, střední i delší tratě. Pro ty, kteří nenatrénovali na 21 km nebo chtějí podpořit dobrou věc, se mohou zúčastnit exhibičního běhu na zhruba 1,5 km s Kamilem Vašíčkem, který bude odstartován "městským během".

Kamil Vašíček sní o účasti na mistrovství světa. V sobotu mu mohou lidé pomoct

Blansko – Že handicap ve sportu není překážka, dokazuje třicetiletý Kamil Vašíček z Blanska, který je reprezentantem České republiky ve sportu boccia. Ačkoliv je na vozíku, podařilo se mu spolu s asistentem získat nominaci na mistrovství světa v boccie v Pekingu 2014. Účast ale není zadarmo. Proto se skupina přátel rozhodla, že mu pomůže. Přidat se k nim mohou další dobrovolníci už v sobotu.

Starosta věnoval finanční dar postiženému Kamilu Vašíčkovi

Deset tisíc korun z fondu starosty věnoval Ivo Polák postiženému sportovci Kamilu Vašíčkovi na úhradu nákladů spojených s jeho účastí na mistrovství světa ve hře zvané boccia.

Pohár boccistů zná své vítěze

Brno - V Brně závěrečným turnajem vyvrcholilo celoroční prvoligové zápolení handicapovaných sportovců v boccie. Ve čtvrtém kole OZP Cupu bojovali hráči jak o nominaci do české reprezentace, tak o odvrácení hrozby sestupu.

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Pavel Vodička

Atletika, beh, zavody-do-vrchu

Ondrej Jánoška

Sportovní rybolov

Flying Ultimate Junta (F.U.J.)

Ultimate frisbee

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete