JUNIOR CZECH SIDECARCROSS

Biografie

Tato skupina byla vytvořena na propagaci juniorského sidecarcrossu v České republice. V roce 2022 odstartoval projekt Junior Czech Sidecarcross, zaměřený na výchovu mladých jezdců a spolujezdců, podobně jako to funguje například v Nizozemí.
Na začátku vlastně nebylo nic. Jen pár podomácku postavených sajdiček vhodných tak na ježdění doma na zahradě. Základem těchto zmenšenin klasických závodních sidecarů byly pitbajky, nebo malé „padesátky“ s automatickým řazením. A protože posádek v klasickém českém mistráku pozvolna ubývá, přišla myšlenka najít více takovýchto vozítek a uspořádat jejich sraz.
K prvnímu setkání došlo na podzim 2021 v rámci Motodne v Benátkách nad Jizerou, který organizují místní sajdkároví nadšenci. Zde poprvé předvedli malí sajdkáristé své umění před diváky a okamžitě to všechny přítomné nadchlo. Sešly se zde čtyři, i když nekompletní, posádky. Tady také vznikla myšlenka pokusit se zorganizovat několik akcí pro začínající jezdce.
Během ledna a února loňského roku probíhala spousta jednání s pořadateli různých motokrosových seriálů, kteří by byli ochotní zařadit juniorské sajdkáry do svého programu. Nakonec se podařilo sestavit kalendář deseti akcí, na nichž se mohli ukázat a společně si zazávodit.
Skvělým nápadem se ukázalo zorganizování jarního víkendového soustředění, s jehož organizací pomohl Autoklub ČR, nadšenci z Medlova u Uničova, kteří poskytli trať a zázemí a hlavně Václav a Marek Rozehnalovi, ikony tohoto sportu. Ti se vžili do rolí trenérů a celý víkend neúnavně předávali své bohaté zkušenosti z kariéry ověnčené čtrnácti republikovými tituly. Všichni si setkání užili a jezdilo se i přes sychravé počasí od rána do večera. Dalším bonusem bylo, že si všichni zúčastnění mohli vyměnit zkušenosti nejen z vlastního ježdění, ale i z konstrukce těchto speciálních motorek.
Do první sezony vyjelo celkem osm posádek. A další se chystají vyjet letos. Protože jich je ale zatím pořád ještě málo a navíc ve velkém věkovém rozpětí, rozdělení do věkových skupin, nebo kubatur zatím nepřipadá v úvahu. Z toho důvodu se nejezdí klasické závody, ale spíše ukázkové jízdy.

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Ondřej Brulík

Fotbal

Filip Pospíšil

Cyklistika, cyklokros, silnicni-cyklistika

Pavel Vodička

Atletika, beh, zavody-do-vrchu

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete