Dominika Braunová

Biografie

Jmenuji se Dominika Braunová, je mi 16 let a pocházím z Křečkova.
Ke kitingu mě mamka přivedla v 10 letech, ale popravdě ze začátku spíše neúspěšná cesta. Dostala jsem se do vody maximálně 1/2x za rok. Byl to pro mě čistě dovolenkový koníček. Radikální změna nastala s příchodem Covidu, kdy jsme dostali možnost odcestovat na 2 měsíce do Egypta. Od té doby jsem z prkna prakticky neslezla. Mé hranice ale neznaly limit, a tak krátce po rozježdění na prkně jsem se posunula směrem k hydrofoil race (sportovní disciplína, která se poprvé dostane na Olympijské hry v roce 2024) a můj životní cíl a sen je na světě. Za účelem svého rozvoje jsem si našla letní brigádu na Sicílii přímo, jako výpomoc u kitové školy. Tady jsem se také seznámila s jedním z mých záchytných bodů a mou velkou oporou v těžkých závodních začátcích Martinem Lafkem, ředitel KITEFORCE.CZ. Svou pílí a cílevědomostí jsem se dostala až do jejich juniorského týmu.
Tímto okamžikem odstartovala má závodní kariéra a můj sen se začal pomalu plnit. Ve škole jsem si domluvila individuální vzdělávací plán a díky dobrému prospěchu a výborným učitelům, kteří mi fandí, zvládám učení na dálku v celku bezproblémově. Tento způsob výuky mi umožňuje se plně věnovat přípravě na Mistroství Evropy, následně Mistrovství světa a poté již následující nominační závody na Olympiádu 2024 v Paříži.
Mým cílem je držet se svých snů, dát do toho vše a svou tvrdou prací a tréninky se dostat až na samotný vrchol. Nestrádat nad promrhanými roky neježdění, naopak využít svého mladého věku a skočit do toho po hlavě. I Česká republika může mít své mistry, i když nemáme moře a ideální podmínky na tréninky.
Mým největším sponzorem a oporou je má rodina, bez které bych se ke kitu a dále pak k hydrofoilu nikdy nedostala. Mým druhým záchytným bodem a mou velkou oporou v těžkých začátcích je Martin Lafek, ředitel KITEFORCE.CZ. Touto oporou mi jistě bude i nadále. Dalšími sponzory jsou také BejkRoll a Albatros team moving.
Věřím, že se najdou i jiné společnosti, které mi pomůžou a pro které bude můj příběh inspirativní. Obyčejná holka z malé vesnice u Poděbrad, která dobývá světová závodní pole ve sportu, který u nás zná pár lidí, ale který je ve světě tak populární, že se dostal na Olympijské hry 2024 konané ve Francii.
Mé ostatní koníčky jsou tanec, snowboarding a Tug of War, kde jsem také členkou repre českého závodního týmu.

Napsali o mně

Rozkoš kitesurfing race - pohledem Dominiky 15 let - Kiteforce

Pro mě, jako začínající kiterku byly závody a celkově průběh akce nesmírnou zkušeností, příležitostí a zážitkem. Byla to pro mě první zkušenost se závody a

Závody a soustředění v Egyptě - Domča - Kiteforce

Náš výlet do Hurghady za potrénováním mých dovedností na foilu a zároveň zlepšování a rozšiřování mé sbírky triků na twintipu. Týden nám uplynul jako voda a

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Jakub Vrbenský

Atletika, beh, cyklistika, obstacle-course-race, plavani, prekazkove-zavody, spartan-race, zavody-do-vrchu

Matěj Kozubovský

Bojové sporty, box, k-1, kickbox, mma, thaibox

Petr Švihora

Závody do vrchu

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete