Surfování na Kanárech

3. 3. 2014

Kanárské ostrovy jsou místem věčného jara s ideálním podnebím pro dovolenou  u moře, v kterémkoli ročním období. Na ostrově často fouká a proto patří k oblíbeným destinacím kite a wind surfařů. Díky vlnám je evropští surfaři nazývají „Havajskými ostrovy Atlantiku“, a to především pro jejich kvalitu, sílu a velikost.

Nejoblíbenější destinací surfingu je ostrov Fuerteventura, který je nejdelší a druhý nejrozlehlejší ze sedmi Kanárských ostrovů a nabízí nejhezčí pláže a tyrkysové moře. Je skutečným rájem pro vyznavače všech surfových sportů. Pro začátečníky jsou nejoblíbenější pláže Entubadura, El Morro, Playa Blanca, El Cotillo nebo Esquinzo. Na rozdíl od ostatních spotů na Fuerteventuře, mají tyto pláže písčité dno a ve většině případů nabízejí vhodné podmínky pro první pokusy o jízdu na vlně. Pokročilí jezdci si mohou libovat na plážích El Hierro, Punta Blanca, Glass Beach nebo Rocky Point, kde je dno pokryto korálovými útesy nebo kameny. Nádhernou pětihvězdičkovou pláž, která je 15 kilometrů dlouhá naleznete na poloostrově Jandía.

Czech Sport Guru Surfing Windsurfing Simpy Tour

Podzim se na Fuerteventuře stává rájem pro surfaře, právě v tuto dobu tu jsou největší vlny. Špatného počasí se není třeba obávat téměř nikdy – obloha je vymetená až 2 800 hodin ročně, což z Fuerteventury dělá jedno z nejslunnějších míst v Evropě. Ostrov Fuerteventura je Meckou vyznavačů surfingu, kitesurfingu a windsurfingu. Zároveň je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Přístup do moře je tu totiž velmi pozvolný.

Czech Sport Guru Surfing Windsurfing Simpy Tour 2

Kromě surfování ostrov nabízí spoustu zajímavých míst jako Dunas de Corralejo, národní park s písečnými dunami na severovýchodním pobřeží nebo úchvatné větrné mlýny Molino de Antigua. Ostrov je také známý tím, že na něm žije mnoho koz, které zde odnepaměti chovají pastevci. V obchodech vám proto nabídnou čerstvé kozí sýry, v restauraci kromě čerstvých ryb i kozí pečínky podle místních receptur. Dále pak můžete posedět v některém z místních rumových barů s úžasným výhledem na přístav a sousední ostrov Los Lobos. Ten v minulosti sloužil jako útočiště pirátů, dnes je z něj přírodní rezervace.

 

Autor: Jana Ráčková pro Czech Sport Guru

Komentáře

Sportovci

René Štefánik

Hokej, quad, snowboarding, wakeboarding

Jiří Lebeda

Běh, turistika

Josef Konderla

Běh

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete