Expedice Antarktida – dovolená (ne)jen pro drsňáky

14. 3. 2014

Luxusní dovolená u moře už vám nevoní, golf si zahrajete i za humny a na Safari v Africe vás také moc neužije? Objevte v sobě drsného muže a nechte se ošlehat mrazivým větrem na kdysi nedostupné a vzdálené Antarktidě. Vždyť ještě v 60. letech minulého století byla cesta do nejpustší oblasti světa srovnatelná s lety do vesmíru. Společnost vám budou dělat polární medvědi, hory ledu a možná i nějaká mrazu odolná dáma.

Pro milovníky nezapomenutelných zážitků dychtících po vzrušení a adrenalinu, při kterých v žilách tuhne krev, máme tip na netradiční luxusní dovolenou – výlet do těch nejmrazivějších koutů planety.

Nespoutané bílé království na dosah

Dotek bílé polární krásy, divoká zvířata, návštěva polárních stanic a přiblížení se na dosah k obrovským ledovcům. Jsou to úchvatné scenérie antarktické přírody, kde na nejjižnějším místě naší planety se potkávají dva největší oceány, a přes kruté podnebí tu žijí jedinečné druhy zvířat. Antarktida je úžasným místem pro nezapomenutelné vzdělávací expedice, takže si na výpravu nezapomeňte přibalit dalekohled. Z těsné vzdálenosti můžete obdivovat hnízdiště tučňáků, lachtany slunící se na ledu nebo nespočet druhů různých ptáků. Zdejší realita je neopakovatelná.

Antarktida Expedice Extrémní Ledovce Simply Tour Czech Sport Guru (6)

Ohromující ledová krása

Osamělé polární stanice, mrazivé vlny bičující nekonečné pláně ledu. Všude kolem jen vy a vaše výprava. Jestli jste někdy snili o odvážných polárnících, kteří se nebojí nekompromisního ledového kontinentu, můžete si splnit sen a stát se jednoduše jedním z nich. Luxusní dovolená na Antarktidě vás ohromí nejen ledem a sněhem, ale i zátokami s úžasně barevnými ledovci.

Expedice na týden, i na dva měsíce

Na expediční antarktickou výpravu se můžete vydat na týden nebo i na dva měsíce. Variant je mnoho a vybírat můžete z různých tras podle toho, co vás nejvíce zajímá. Chcete fotografovat nebo pozorovat velrybí stáda? Zajímá vás polární historie nebo toužíte vyrazit na Antarktidu s National Geographic a poznat odlehlé ostrovy a procházet se po nekonečně dlouhých pláních? Expedici si můžete vybrat podle vašich představ. Na Antarktidě můžete podniknout výlet kolem ledových hor, zalyžovat si a nebo vyrazit na kajaku.

Antarktida Expedice Extrémní Ledovce Simply Tour Czech Sport Guru (1)

Abyste si výpravu náležitě užili, povede vás tým profesionálů, kteří se zabývají polární historií či mořskou biologií. Lodě, na kterých se expedice plaví jsou určené do arktických vod a poskytují pohodlí, jaké si u luxusního zájezdu lze představit.

Cestovní agentura SIMPLY TOUR nabízí v portfoliu luxusních zážitkových zájezdů výpravy na daleký a mrazivý jih. Neváhejte a vydejte se vstříc nejdobrodružnějšímu zážitku vašeho života.

 

Autor: Jana Ráčková pro Czech Sport Guru

Komentáře

Sportovci

Motor sledge České Budějovice

Hokej

Filip Kos

Fitness

Lukáš Krpec

Triatlon

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete