Berdych – Ferrer 6:4, 6:4 Bravo! Berdych udolal na Turnaji mistrů nebezpečného Ferrera a udržel postupovou naději

6. 11. 2013

Dnes 20:59 – Londýn(Aktualizováno: 22:37)

Tenista Tomáš Berdych udržel naději na semifinálovou účast v prestižním Turnaji mistrů. Česká jednička udolala ve středečním večerním utkání neoblíbeného Španěla Davida Ferrera 6:4, 6:4, na kontě má ve skupině B jednu výhru a jednu porážku a jejím posledním soupeřem bude v pátek první hráč světa a další Španěl Rafael Nadal.
Fotogalerie

2 fotografie

Gesto radosti Tomáše Berdycha.
Radost Tomáše Berdycha po zisku první sady v duelu se Španělem Davidem Ferrerem.

Španělský tenista David Ferrer.

Španělský tenista David Ferrer.

„Nebylo to jednoduché, protože David je skvělý hráč. Cítil jsem se moc dobře a zase jsem tady vyhrál svůj druhý zápas. Hrál jsem dobře a těším se na další zápas,“ řekl osmadvacetiletý Berdych v rozhovoru na kurtu. „Bylo skvělé, že stanovená taktika před zápasem fungovala skoro na sto procent.“

Pokud ale Wawrinka porazí Ferrera, musel by Berdych zdolat Nadala, což se mu nepovedlo patnáctkrát po sobě a sedm let. „Zápasy s Nadalem jsou skoro vždy jako finále, vždycky to je zážitek,“ řekl Berdych. Nadal, který ve středu porazil Wawrinku dvakrát 7:6, si definitivně zajistil pozici jedničky pro rok 2013 a má účast v semifinále jistou. „Možná mu koupím šampaňské navíc, aby oslavoval o něco déle,“ vtipkoval Berdych.Berdych může teoreticky s Nadalem prohrát 0:2 na sety a postoupit. To v případě, že Ferrer porazí jakýmkoli výsledkem Švýcara Stanislase Wawrinku. V tom případě by měl český hráč poměr setů, které rozhodují v momentu, kdy budou mít tři hráči po jedné výhře a dvou porážkách, 3:4, kdežto Wawrinka nejlépe 3:5.

Dvakrát prolomil soupeři servis

V utkání s Ferrerem hrál Berdych mnohem jistěji a odvážněji než při pondělní prohře s Wawrinkou. Především skvěle podával, ve výměnách tlačil Ferrera do obrany a nutil k chybám. Za stavu 3:3 ještě nevyužil tři brejkboly, ale další si vypracoval za stavu 4:4 a nakonec svoji desátou šanci v turnaji na zisk podání soupeře proměnil.

Po vyhrané první sadě mohl vzít podání španělskému bojovníkovi hned v první hře té druhé, ale neuspěl. Při svém podání byl Berdych pevný v kramflecích, nepovolil soupeři ani jeden brejkbol a soustředil se na tlak. Ten se mu opět vyplatil v deváté hře, podruhé vzal Ferrerovi podání a vzápětí zápas ukončil.

Berdych dokázal porazit Ferrera poprvé po dvou letech. Naposledy se mu to podařilo právě ve druhém utkání ve skupině na Turnaji mistrů 2011. Tehdy při své druhé účasti v Londýně postoupil do semifinále, což je zde jeho nejlepší výsledek.

Zdroj: www.sport.cz

Komentáře

Sportovci

Lukáš Pospíchal

Fotbal

Lukáš Drobilič

Atletika, plavani, triatlon

Tereza Panochova

Slackline

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete