Vysočinou proběhne 25 ženských týmů ve štafetě NoMen Run

9. 4. 2015

Nové Město na Moravě 8. duben 2015 – Ojedinělý běžecký závod NoMen Run se uskuteční v sobotu 25. dubna 2015 na Vysočině. Na start 88 kilometrů dlouhé štafety se v Novém Městě postaví 25 týmů, které čeká osm úseků s cílem ve Velké Bíteši. Takto koncipovaný běh pouze pro ženy se v České republice dosud nepořádá.

V týmu mohou být až čtyři běžkyně. „Většina týmů je čtyřčlenných, některé jsou tříčlenné, ale budeme mít na startu i hrdinku – závodnici, která chce zvládnout 88 kilometrů sama,“ uvádí hlavní organizátorka NoMen Run Květa Látalová s tím, že jednotlivé úseky jsou dlouhé 6 – 13 kilometrů. Zhruba stovka závodnic proběhne nedotčenou Vysočinou, lesními cestami kolem památek středověkých i přírodních, v blízkosti tůněk, studánek nebo rybníků. Trasa povede kolem Pasecké skály, Žďárských vrchů, podél Vírské přehrady, nebo zřícenin Pyšolec či Zubštejn.

Poběží samé ženské - NoMenRun Czech Sport Guru

Mottem NoMen Run je Poběž a zažij – běžkyně závodí nejen za sebe, ale hlavně za tým. Nutná tedy bude spolupráce, podpora, ale i opora. „Jedna členka týmu běží, ostatní autem přejedou na místo další předávky, mezitím předchozí závodnice odpočívá, regeneruje, posilňuje se, další se zase soustředí na svoji část,“ přibližuje Látalová a dodává: „Těch 88 kilometrů bude fyzicky i psychicky náročných. Když ale tým projeví soudržnost a motivaci, doběh do cíle pro něj bude nejen sportovní výkon, ale i nezapomenutelný společný zážitek.

NoManRun-CzechSportGuru

Průměrný čas, za nějž tým celou trasu zdolá, bude zhruba 10 hodin. „Při registraci uváděly běžkyně čas, za který uběhnou 10 kilometrů v terénu. Máme tak z čeho vycházet a víme, že rozdíly můžou být veliké,“ doplňuje Látalová.

V cíli ve Velké Bíteši, po velké euforii a intenzivním sportovním zážitku, bude připravená afterparty. Každá účastnice si odnese ročníkovou medaili, vítězky pak víkendový wellness pobyt v Besedním domě ve Valticích a další ceny od partnerů závodu.

  • NoMen Run: poběž a zažij
  • 25 registrovaných týmů (zhruba 100 závodnic)
  • 25. duben 2015 v 7h – prezence, v 8h start prvních týmů
  • Start: SKI areál Nové Město na Moravě, cíl Velká Bíteš
  • Štafetový závod pro maximálně čtyřčlenné ženské týmy
  • 88 kilometrů, 8 úseků v délce 6-13 kilometrů (celková trasa ZDE)
  • v cíli nejen euforie, ale i afterparty

Kontakt pro média:

Eva Ondrůjová
Mail: eondrujova@gmail.com
Telefon: 602 631 640
Facebook: NoMen Run
Twitter: NoMenRun
Instagram: nomenrun

www.nomenrun.cz

Komentáře

Sportovci

Matěj Woller

Downhill

Dominik Murin

Kulturistika

Daniel Matejovič

Badminton, beh, cyklistika, fitness, kondicni-posilovani, prekazkove-zavody, silnicni-cyklistika, spartan-race, street-workout, triatlon

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete