Roman Durdis

Biografie

Narodil jsem se 07.01.2011 na severu Čech ve městě motorsportu, v Mostě. I možná z tohoto důvodu ta přízeň již od mých 5-ti let k motorkách, které jsem poprvé okusil na parkovišti s motocyklem minibike čínské výroby. Od 6-ti let jsem se věnoval kromě jízdy na malé motorce /minibike/ i kolektivnímu sportu lední hokej. Ve svých 7 letech /rok 2018/ jsem se stal členem závodního týmu Lukáše Peška, a jel jsem svůj první závod na minibike kategorie Junior A. V roce 2020 /v 9-ti letech/ jsem se stal mezinárodním mistrem ČR v kategorii minibike Junior A, nutno zmínit na dvoutaktním motocyklu zn. Blata o obsahu 40ccm.
Nyní již 3-tím rokem závodím na větším čtyřtaktním motocyklu italské zn. OHVALE, kde jsem prošel od nejnižšího obsahu 110ccm až po obsah 190ccm. Působení v mosteckém hokejovém klubu jsem byl nucen letos ukončit a mé cíle směřují už pouze na závodění na motocyklu, a s tím související vhodná fyzická příprava.
V současné době v ČR nemám ve své kategorii konkurenci. Chci být v tomto sportu nejlepší, a proto má cesta je trénovat s těmi nejúspěšnějšími jezdci světa, a to na mistrovství Itálie CIV Junior. Jsem účastník Evropské série FIM MiniGP Alpe Adria, které jsem již druhým rokem absolutním vítězem, a zároveň jsem jediným českým letošním i loňským finalistou mistrovství světa FIM MiniGP World series, kde jsem se v roce 2022 umístil na 8.pozici.
FIM MiniGP World series 2023 se uskuteční poslední listopadový týden a já se chci pokusit svůj výsledek z loňska značně vylepšit.
Co se týče mé přípravy na závodní sezonu, která většinou začíná dubnem a končí zářím, trávím zimní tréninky na své tréninkové moto ohvale 160 každý víkend v Radotínské hale v Praze. Mimo to mám 2x týdně tréninky gymnastiky, kondiční cvičení v podobě běhu, balanční cvičení a v neposlední řadě začlením pro fyzický posun motokros a trial.
Budu nesmírně rád za jakoukoli finanční podporu, která mi tak může pomoci na extrémně finančně náročné cestě za svým cílem v tomto nádherném sportu, jehož lze jen těžko nadále realizovat pouze z rozpočtu rodinné firmičky.

▪️ záliby – hokej, fotbal, lyžování,
▪️ startovní číslo – 7
▪️ přezdívka – Romeo
▪️ jazyk – anglický
▪️ jezdecký vzor – Marc Marquez
▪️ oblíbené jídlo – sushi
▪️ můj cíl – stát se mistrem světa MOTO GP

Napsali o mně

Jedenáctiletý český supertalent pojede na VC Valencie. Zaujme ty nejlepší? | TN.cz

Teprve jedenáctiletého českého jezdce Romana Durdise čeká velká událost. V rámci Velké ceny Valencie se uskuteční závod MiniGP, ve kterém se představí nejlepší světoví závodníci do čtrnácti let. Na průběh budou dohlížet také manažeři nejlepších světových týmů, a tak má svěřenec Lukáše Peška velkou šanci na sebe upozornit v tom nejlepším světle.

Čekal jsem od sebe víc, říká jedenáctiletý Roman Durdis

Silniční - Motocyklový sport Čekal jsem od sebe víc, říká jedenáctiletý Roman Durdis

Roman Durdis na startu finálového závodu FIM MiniGP World Series | Autoklub České republiky

Už o víkendu se v rámci finálového závodu MotoGP ve Valencii uskuteční velké finále juniorského FIM MiniGP World Series. Na startu nebude chybět ani český reprezentant Roman Durdis, který se v závodě utká s dalšími 32 jezdci z 16 zemí.

Durdis kraloval, Lukacs vyděsil diváky. Peškovi junioři byli při závodech Mini GP v Chebu vidět

#7 Roman Durdis secured his pass to FIM MINIGP World Series Final at Valencia

For the first time FIM Mini GP Alpe Adria Series landed at Hungary.

Úspěchy našeho žáka Romana Durdise

Žák naší školy Roman Durdis ze 3.A obsadil celkově 3. místo závodníků malých motocyklů České republiky a zároveň vyhrál neoficiální mistrovství EMT Evropy v Itálii. Obrovská gratulace od všech pedagogů, žáků a ředitele školy. Foto zde:

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Marek Porubský

K-1

Pavla Bobková

Jezdectví

Eliška Gregorová

Triatlon

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete