Radka Bužková

Biografie

Jmenuji se Radka Bužková a narodila jsem se 2.3.2000. Od útlého věku jsem se věnovala nejrůznějším sportům. Atletice, cyklistice, tenisu. Tenis hraji od 5 let. V atletice jsem soutěžila v disciplínách běh na 800 m a skok daleký. Na kole jsem zvítězila v mnoha domácích závodech a podařilo se mi vyhrát i dětský závod při světovém poháru MTB maratonu v Riva del Garda v Itálii. V atletickém víceboji (sprint 50m, běh na 400 m, hod míčkem a skok daleký) pořádaný asociací SPV jsem v 10 letech vyhrála republikové mistrovství konané v Houšťce. V roce 2013 jsem se účastnila Olympiády dětí a mládeže a v běhu na 800 m jsem postoupila do finále. Bohužel kvůli zranění jsem doběhla jen jako 8.
Od určitého věku se sportovec musí rozhodnout, kterému sportu se bude věnovat na plno a u mě zvítězil tenis. S tenisem jsem začínala v rodném Bohutíně. Od roku 2011 trénuji a hraji za I. ČLTK Praha. V kategorii do 14 let jsem se na evropském žebříčku probojovala nejvýše na 26. místo v roce 2014. Nyní začínám s kategorií ITF Junior. Na světovém juniorském žebříčku jsem si letos uhrála své první body a mým cílem je dostat se na juniorský Grand Slam. V kategorii žen se mi podařilo uhrát 2 body WTA. Abych se zařadila na světový žebříček WTA potřebuji ještě jednou postoupit v hlavní soutěži žen do 2. kola. Studuji na 8. letém gymnáziu Karla Čapka v Dobříši.

Napsali o mně

Radka Bužková má druhý letošní titul z turnaje TE 2 do 14-ti let

Svůj druhý titul v této sezoně si z turnaje TE 2 v rakouském Oberpullendorfu odváží Radka Bužková (2000, I.ČLTK Praha). Turnajová dvojka během celého turnaje ztratila pouze jeden set, a to ve finále proti Fince Oone Orpaně, kterou zdolala 6:7(3) 6:3 6:4. Výsledky .

články o Radce na portálu Protenis

Bužková Radka - profil

Buzkova Radka - osobní profil tenisového hráče / tenisové hráčky. Pozice Buzkova Radka ve světovém žebříčku, archivní výsledky, bilance na jednotlivých površích, vzájemné zápasy s dalšími hráči.

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

gabriel kima kima

Fotbal, freestyle-fotbal, parkour

SK TTC Františkovy Lázně z.s.

Stolní tenis

Kristýna Vítková

Motocross

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete