Pavel Mrázek

Biografie

Ke sportu jsem se dostal už jako prcek, kdy jsem začal hrát fotbal. Fotbalu jsem se věnoval 10let. Nic méně byl to kolektivní sport na nízké úrovni a účasti na trénincích byly mizerné a výkony spoluhráčů, kteří byly přítomni pouze v den zápasu marné.Tak jsem sem rozhodl vyrazit na cestu jako individuální sportovec. Dlouho jsem přemýšlel co dělat, až jsem po jednoleté pauze uviděl v televizi krátký film o závodu 1000mil a řekl jsem si, žeto chci jet.
Druhý den jsem koupil kolo a začal jezdit(nevyjel jsem ani malý kopeček z obchodu domů :D)
Vyzkoušel jsem nějaké první závody na kolech, pak i v běhu a nakonec i triatlon, který zůstal měnu srdci nejblíže. Řekl jsem si, že se další rok vrátím na naší domácí trať v terénním triatlonu v Hrádku nad Nisou s lepší formu.
I když jsem při závodech i trénincích strašně trpěl, tak ty pocity na konci, kdy má člověk naplněnou mysl, že to nebyl den k ničemu, ale něco pro sebe udělal jsou k nezaplacení. Obzvláště po závodech, posedět s přáteli i novými lidmi a probrat každý detail trati a jak se komu kde dařilo.
Nyní se běhu a cyklistice věnuji 5let a plavání teprve rok, kdy jsem si našel super trenérku, která měla ty nervy mě naučit správnou techniku a odnaučit všechny špatnosti v plavání.
Díky ní jsem stáhl své časy v plavání o téměř polovinu a zvýšil tak své šance na úspěch v závodech.
Ty se nakonec po pěti letech dřiny dostavili, kdy jsem vyhrál svoji kategorii do 29let na TT ve Varnsdorfu a slavil první úspěch v tomto krásném sportu. Jako dalš v pořadíí jsem se postavil na start TT Dachsman, kde se sešla poměrně slušná konkurence triatletů. Poměřit s nimi síly bylo super a zjistil jsem, kde jsou stále mezery. Zde jsem sebral krásné 10 místo v celkovém pořadí, kategorie se zde nerozlišovali.
Můj největší úspěch přišel až o pár týdnů později na TT Šindelcup, kde se sešla taky nabitá konkurence a zde jsem bral neuvěřitelné 3.místo v celkovém pořadí. Po doběhnutí jsem chvíli nechápal a vypadal jsem jako Ester Ledecká po její vítězné jízdě, kdy nevěřícně krčí rameny a kroutí hlavou. Byl jsem se ujistit u časomíry, jakože fakt jo? No prej jo.
Nyní mě 4.9.2022 čeká opět náš domácí závod(tzv. Moje mistroství vesmíru), přípravě dávám všechno a budu chtít urvat co nejlepší výsledek, alespoň TOP5.
jako dlouhodobý cíl mám stanovený, dokázat se kvalifikovat na MS XTERA
Jen tak pro zajímavost. Závod 1000mil, kvůli kterému jsem koupil své první kolo jsem stále nejel :D