Matias Kavický a Kristýna Harbichová

Biografie

Být na vrcholu, chce asi každý, ale dosáhnout ho, je trnitá cesta.

A jaká backstage za tím vším je? Jen a jen tvrdá dřina. Samý tanec, denně trénink, málo času na sebe, na zábavu a na vše ostatní. Pokud chceme něčeho dosáhnout, a věřte, že my chceme, tak musíme bojovat a trénovat 2x tolik, co naši soupeři. Být lepší než oni, být v něčem originálnější. Obzvlášť ve Sportovním tanci, kde je obrovská konkurence nejenom v rámci ČR ale i Slovenska a Polska, protože i ti se účastní soutěží pořádaných ČSTS v ČR. A v neposlední řadě nevzdávat to při prvním a ani dalším neúspěchu, vstát z popele jako ten pták Fénix a tančit dál.

Začali jsme tančit ve 4 letech v Tanečním studiu Lenky Bachové, kde jsme se naučili první taneční kroky, pamatovat si choreografie, být rychlý a cílevědomí a naučili jsme se vítězit. Úspěchu jsme dosáhli už v 7 letech v mažoretkovém sportu v disciplíně POM-POM a Kika i v disciplíně BATON a poprvé jsme vyhráli Mistrovství Evropy. Stali jsme se „Zlatou generací“, protože dalších 8 let jsme jen obhajovali své prvenství. Stali jsme se několikanásobnými mistry ČR, Evropy, Kika Mistryní Evropy v sólu s náčiním Baton a Mati 3x mistrem Světa ve skupinové choreografii s náčiním POM-POM.

Koketovat se sportovním tancem jsme začali nejdříve v soutěžích pro zábavu „HOBBY“, kde nás prvním tanečním krokům naučila pí Iva Obšilová. S naším vybavením z Tanečního studia Lenky Bachové – být vždy na vrcholu, vítězit, být zkrátka nejlepší, začala ale brzo naše kariéra skutečného sportovního tance. Z HOBBY jsme přesedlali do „POSTUPOVÝCH SOUTĚŽÍ“, kde o něco jde – soutěží se a postupuje v 6 výkonnostních třídách (E, D, C, B, A, M). Hlavy máme přece „naprogramované“ na vítězství a uděláme vše proto, abychom i ve sportovním tanci byli nejlepší. Víme, že to chce čas, ale jsme trpělivý. Ve sportovním tanci v současnosti soutěžíme za Klub sportovního tance Jesenicka v ČSTS ve dvou oborech v Latinskoamerických tancích (LAT) a ve Standartních tancích (STT) ve věkové kategorii MLÁDEŽ. I zde jsme už mnohokrát dosáhli stupně vítězů – viz modul našeho profilu „Největší úspěchy“. V latině jsme v třídě„B“, získali jsme ji těsně před začátkem pandemie COVID-19. Před námi jsou ještě dvě vysněné třídy, a to třída A a nakonec třída M. Stejně tak to máme ve standardu, kde jsme v současnosti ve třídě „C“. Bohužel pandemie zastavila náš postup do třídy „B“, ale máme na ni našlápnuto. V dnešní době se naplno věnujeme přípravě na nominování se na mistrovství ČR, kde postupuje pouze 24 párů z více než 90 tanečních párů z naší věkové kategorie. My to nevzdáme a do toho našeho vysněného cíle dotančíme.

K dosažení našich cílů nám v současnosti obrovským dílem pomáhají naši trenéři, a to za latinu Filip Karásek (5-ti násobný Mistr ČR v latině), spolu s Janou Schwarzerovou (dvounásobná druhá Vicemistryní ČR v latině) a za standart Jaroslav Cekl (3násobný Vicemistr ČR ve standartu a Mistr světa pro rok 2020). Samozřejmě těchto cílů nelze dosáhnout ani bez našich soponzorů. Největší naši sponzoři v současnosti jsou firma FENIX Trading, s. r. o. a Nadační fond Pro Edu, ale máme i spostu dalších. Děkujeme Vám všem.

Tancujte s námi!

Mati a Kika

Jak to vidím já - reporty, blog

První soutěž v tomto roce

Českomoravský pohár v Bílovci 10.4.2021.

Live Streamy na Instagramu

Vysílám každé pondělí od 17:30.

Napsali o mně

Měsíčník NAŠE MĚSTO - Měsíčník NAŠE MĚSTO | Město a městský úřad | Město Jeseník

Klikněte na soubor "NAŠE MĚSTO únor 2021", poslední strana měsíčníku

Leden - Prosinec 2020: Radnice: Zlaté Hory

Klikněte na soubor "Zlatohorsko - listopad 2020", strana č.12 měsíčníku

Leden - Prosinec 2020: Radnice: Zlaté Hory

Klikněte na soubor "Zlatohorsko - červenec 2020", strana č.18 měsíčníku

Leden - Prosinec 2020: Radnice: Zlaté Hory

Klikněte na soubor "Zlatohorsko - květen 2020", strana č.22 měsíčníku

Leden - Prosinec 2020: Radnice: Zlaté Hory

Klikněte na soubor "Zlatohorsko - březen 2020", strana č.24 měsíčníku

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

FC DAB

Futsal

Michael Odvárko

Kanoistika

Denis Rugovac

Cyklistika

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete