Ladislav Chmelík

Biografie

Poprvé jsem držel řidítka v ruce ve třech letech, ale moje závodní kariéra začala v roce 2003, kdy mi bylo deset. První dva roky jsem jezdil na dvoutaktním minibiku Blata, kdy v tom druhém přišly moje první úspěchy, v Rakousku jsem obsadil celkové druhé místo. V roce 2005 jsem přešel na čtyřtaktní minibike Pasini, byl jsem vůbec první, kdo na ventilovém minibiku v České republice startoval. Když jsem vyhrál první závod českého mistrovství, byla změna řádů a já jel bez nároků na body. Tento mistrák jsme tedy vypustili a soustředili se jen na Mistrovství Evropy, dva závody se odejely v Itálii tam jsem skončil 12. a 9. To nejdůležitější v mé kariéře přišlo po těchto závodech, přišel k nám do stanu Luca Pasini, že by si mě přál ve svém továrním týmu. Další závod se jel v Brně a já už jel s plnou tovární podporou, dojel jsem na druhém místě za Jakubem Kornfeilem. Na Slovensku a v Holandsku jsem vyhrál a získal jsem titul druhého vícemistra Evropy. V roce 2007 přišel před Evropou v Itálii pád a já si zlomil kloubní destičku v rameni, tím pro mě sezóna skončila. Na konci tohoto roku jsem se poprvé svezl na velké silnici, jel jsem závod v Brně ve třídě 125SP a získal jsem svůj první bod za 15. místo. V sezóně 2008 jsem jel za tým Czech road racing junior na motocyklu Honda ve třídě 125GP. První úspěch na velkém motocyklu přišel až následující rok, v týmu MotoFGR jsem vyhrál Mistrovství ČR 125GP junior. Měl jsem i poprvé možnost startovat na Mistrovství světa v Brně, dojel jsem na 29. místě. V roce 2011 jsem přešel na motocykl Aprilia 125RSW, v německém šampionátu IDM jsem obsadil celkovou 14. příčku a na GP v Brně jsem dojel 25. Rok 2012 nezačal nejlépe, na prvních testech v Maďarsku kvůli technické závadě na mé Aprilii jsem měl pád ve 190 a praskla mi klíční kost. Po třech týdnech přišel první závod německého šampionátu, i přes tento handicap jsem dojel 4. a 2. Ve třetím závodě se mi podařilo vyhrát a tím jsem se dostal do čela tabulky IDM. Ve vedení jsem byl až do posledního závodu, který jsem dojel jako druhý a musel jsem se smířit s celkovým druhým místem. Letos jsem šel zpátky do týmu MotoFGR, kde jsem jel na motocyklu Moto3, po třech odjetých závodech jsme se museli kvůli finančním prostředkům s týmem rozloučit. Věříme, že už brzy se budu moct ukázat opět na závodní trati.
Datum narození: 20.8.1992
Sportovní disciplína: Silniční závody motocyklů
Sponzoři: 4SR,Goldfren, Pöttinger, Auto Trutnov, Verner, Auto Jarov
Co mohu nabídnout sponzorům a jiným zájemcům o mou osobu? Reklamu na motocyklu, kombinéze a přilbě. Propagace na podpisových akcí na výstavě Motocyklu v Praze a v obchodních centrech, propagace v televizi, časopisech, na webových stránkách, ve videích.
Sponzoring – o jaký typ sponzoringu mám zájem: Hmotná i finanční podpora.
Plány na sezónu 2013: Po vydařené sezóně 2012, kdy jezdec Ladislav Chmelík získal titul vicemistra prestižního německého seriálu IDM, se český tým Extreme sports rozhodl v nadcházející sezóně 2013 přesedlat na novou čtyřtaktní techniku kategorii Moto3, která nahradila v mistrovství Světa tradiční dvoutaktní motocykly kategorie 125 GP. Tým tím reaguje na možnost startu na divokou kartu nejenom v domácím závodě mistrovství Světa GP České republiky, ale v případě úspěchu i možnost přejít v následujících letech přímo do tohoto seriálu.  Změny byly provedeny i v organizaci týmu, kdy mechanici budou zajišťovat servis pouze pro motocykl českého jezdce, aby vznikl prostor pro kvalitnější naladění stroje a efektivnější přípravu zaměřenou na vytyčené cíle.. Realizační tým Jezdce se nově rozroste o trenéra se zaměřením na motocyklový sport Dušana Ocelíka a technického poradce úspěšného českého motocyklového jezdce Amerického mistrovství Superbike Radka Urbance.

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Jirka Schlögl

Běh

Veronika Kančiová

Fitness

Libor Černý

Fitness, kulturistika

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete