Jonáš Vilikovský

Biografie

Jmenuji se Jonáš Vilikovský, je mi 21 let. Už od dětství jsem se rád pohyboval, především jsem lozil po stromech a po střechách. Tady se zrodila moje láska k překonávání překážek. Asi největší zlom přišel někdy v roce 2010, kdy jsem na internetu viděl video, ve kterém byl černoch (HFK z New Yorku), který dělal neuvěřitelné věci se svým tělem, a to všechno jen za pomocí pár hrazd a vlastní váhy. To mě naprosto ohromilo a tím začala moje Street workoutová cesta, která pokračuje až do tohoto dne.
Na střední škole jsem začal soutěžit v Silovém čtyřboji (shyby, trojskok, benchpress, vznosy). A za ty 4 roky jsem sesbíral i pár úspěchů (2x mistr, český rekord v celk. součtu bodů a rekord ve vznosech (71opak.)). Po ukončení studia na střední škole moje možnost soutěžit ve čtyřboji skončila, a protože jsem soutěživý, tak jsem potřeboval něco, v čem bych mohl soutěžit a co by mě zároveň i bavilo a naplňovalo.
V televizi jsem už dávno viděl TV show Ninja Faktor a odjakživa se mi to strašně líbilo. Bohužel v ČR zatím tato soutěž neexistuje. Ale podařilo se mi najít něco docela podobného. Určitě znáte OCR závody typu Spartan race nebo Predator race – běžecké závody v přírodě s překážkami. Překážky se docela dost podobaly těm, co jsou i v Ninja faktoru, ale i tak jsou tyto závody především o běhu. A já běžec nejsem. Ale pak jsem se dozvěděl o Predator Challenge. Závod na cca sto metrů, který je plný těžkých překážek. Jednou jsem si to vyzkoušel a hned věděl, že v tomhle chci nadále závodit. Dokonce během asi posledních 3 let na naší zahradě vyrostlo pár podobných překážek, tak abych mohl trénovat na tyto závody i z pohodlí domova. A budoucnost pro tento sport vypadá slibně. Ninja faktor totiž začíná pronikat i do ČR. Už tento rok se má konat první ročník. A já se samozřejmě budu účastnit.
Kromě samotného sportování mě baví i natáčet a stříhat videa a nahrávat je na YouTube. Najdete tam především videa o cvičení a záznamy ze závodů. Odkaz tady někde bude.
A málem bych zapomněl. Lehký to nebude, ale i tak bych chtěl někdy v budoucnu překonat světový rekord ve shybech bez opuštění hrazdy (rekord drží Jan Kareš, 238 shybů). A můj nejlepší výkon je zatím 133! Už zbývá jen 105!

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Benjamín Přikryl

Jachting

Miloš Nykodým

Běh, orientacni-beh

Adéla Buličková

Jezdectví

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete