Jonáš Kocourek

Biografie

Ahoj jmenuji se Jonáš Kocourek a je mi 17 let. Od svých tří let jezdím na silničních motorkách. Závodění začalo v roce 2013, kdy jsem jel mistrovství republiky minibiků. Další rok 2014 už přišla první bedna a pak i první vítězství. V té sezoně jsem se nakonec stal mistrem ČR. V roce 2015 jsem jel německý ADAC Minibike Cup s Hondou NSF 100. Další sezóna 2016 byla zase v ADAC Minibike Cupu s Hondou NSF 100 a byla o hodně lepší, protože už jsem jezdil pravidelně na bedně. Tři závody před koncem sezóny jsem vedl celkové pořadí, ale zlomil jsem si ruku. Celkové prvenství jsem nakonec nevybojoval a skončil jsem na třetím místě. Další rok 2017 jsem se zúčastnil Mistrovství Evropy, které se jelo v Mostě a v italské Franciacortě, kde jsem obsadil celkové první místo v kategorii NSF 100 a stal se mistrem Evropy. V roce 2019 jsem přestoupil na velkou silnici a jezdil jsem ADAC Junior Cup na KTM 390 RC. V roce 2020 a 2021 jsem byl vybrán do Northern Talent Cupu.
V roce 2022 jsem dostal možnost jet dva závody při World SSP 300 a také startovat na divokou kartu v IDM. Rok 2023 byl krásnou příležitostí závodit na německém šampionátu IDM s Triumph Street Triple RS.
Nyní studuji v Brně obor moto mechanik. Baví mě to, jelikož mě na motorce nebaví jen jezdit, ale také ji opravovat a rozumět jí. Ve volném čase rád sportuji, konkrétně posilování, jízda na kole, motokros, tenis. Také rád trávím čas s rodinou a přáteli .
K závodění mě přivedl můj taťka a já hned věděl, čemu se chci v životě věnovat.
Je to má vášeň, radost a životní styl. Vždy bylo mým snem stát se profesionálním motocyklovým závodníkem.
Bohužel je to finančně velmi náročný sport a moje rodina nemá dostatek prostředků pro můj kvalitní a potřebný rozvoj.
V roce 2024 bych velmi rád jel opět celý šampionát IDM v Německu. Peníze jsou potřebné zejména na startovné, na pneumatiky, mechaniky, dopravu, kombinézu a podobně. Je to pro mě velká příležitost ukázat můj potenciál, který věřím, že mám.
Proto vás touto cestou prosím, abyste byli součástí mého snu a pomohli mi si ho splnit.

Napsali o mně

Velká cena Bohumila Staši 2023 – reportáž a galerie Tomáše Gescheidta - RoadRacing.sk

Oficiálny spravodajský portál ŠK CPM SMF

Jarní cena Brna: Ohlédnutí mladých motocyklových jezdců

Po Jarní ceně Brna 2023 se pro náš internetový magazín vyjádřili někteří mladí motocyklový jezdci a zhodnotili letošní první závod sezony.

Jonáš Kocourek v sobotu předvedl solidní výkon.

Motoristický web pro milovníky vůně spálených pneumatik

Rozhovor s motocyklovým závodníkem Jonášem Kocourkem

Jonáš Kocourek po dvou hodně úspěšných sezónách v Northern Talent Cupu letos přešel na větší a silnější motorku, takže to byl důvod ho trochu vyzpovídat.

Jonáš Kocourek v Jerezu a Portimau v týmu Kuby Smrže

Jonáš Kocourek v Jerezu a Portimau v týmu Kuby Smrže Za celý tým Accolade Smrz Racing bychom rádi poděkovali Victorovi za jeho práci v letošní sezóně. Nebylo to snadné rozhodnutí a po pečlivém zvážení se tým rozhodl Victora nahradit pro závody v Jerezu a Portimau Jonášem Kocourkem, českým jezdcem z JRT Brno.

Spokojenost s Kocourkem

Spokojenost s Kocourkem Poslední závod letošní sezóny kategorie World Supersport 300 dopadl výborně pro španělského jezdce José Luise Pereze Gonzaleze, který na portugalském okruhu v Portimãu vybojoval 10. pozici a pěknou porci světových bodů z 26. pozice na startu.

Perez Gonzalez v Top10, Jonáš Kocourek zajel slušně.

Motoristický web pro milovníky vůně spálených pneumatik

Jonáš Kocourek přešel na větší motorku.

Motoristický web pro milovníky vůně spálených pneumatik

Druhé místo pro Jonáše Kocourka. Po letní pauze pokračoval na Red Bull Ringu juniorský šampionát Northern Talent Cup - Automotodrom Brno

Jonáš Kocourek považuje Red Bull Ring za jeden ze svých nejoblíbenějších okruhů, což potvrdil povedeným výkonem. Vše odstartovala už úspěšná kvalifikace, ve které vybojoval pole position. „Po výjezdu na trať to bylo složité, jeli jsme s Kubou ve velké skupině s dalšími jezdci, kteří nás nechtěli pustit před sebe. Nakonec se nám podařilo udělat volné …

Český juniorský sport - Jonáš Kocourek - MOTOHOUSE

Startovní listina Northern Talent Cupu 2021 obsahuje tři česká jména – jedním z nich je i Jonáš Kocourek

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

CC LEDOBORCI OS (OLD SCHOOL)

Carling

Miriam Seidlová

Plavání, triatlon

Marek Minář

Atletika, beh, orientacni-beh, skyrunning

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete