Jaromir Kratochvil

Biografie

Stal jsem se prvním čechem, který zatlačil v benchpressu 3násobek osobní váhy-300kg
Narodil jsem se 7. července 1978 v Trutnově, od malička však žiji ve Vlčicích, vesnici nedaleko Trutnova. Zde jsem také poznal Jiřího Ondráčka, v té době stále ještě český reprezentant v silovém trojboji (mistr světa v mrtvém tahu a stále ještě držitel českého rekordu výkonem 365kg v tahu z roku 1987 v kat. do 125kg). Ve čtrnácti letech jsem tehdy se svými 48kg nezvedl ani osu, tzn. 20kg. První rok jsem cvičil pouze se svou vlastní tělesnou váhou. Trénink se skládal z klasických cviků – shyby, kliky, hrazda, sklapovačky, … . Po roce tréninku jsem začal poznávat jednotlivé disciplíny silového trojboje na vlastní kůži, pod dohledem právě Jiřího Ondráčka.
Na první závod jsem se připravil pro rok 1995. První soutěží pro mě bylo mistrovství Čech dorostenců federace IPF. S výkony 135 – 95 – 170 jsem skončil na pátém místě. V roce 1998 jsem vstoupil mezi juniorské závodníky a o rok později i do české reprezentace. Největším úspěchem coby juniora pro mě bylo čtvrté místo v celkovém pořadí na mistrovství Evropy v roce 2001 ve Francii a také bronzová medaile za dřep na mistrovství Světa v Bulharsku, výkon 310kg ve váze do 100kg. Výkonem 312,5kg jsem stále ještě držitelem českého rekordu ve dřepu v juniorských tabulkách. O rok později jsem začal závodit v kategorii dospělých.
Rok 2003 jsem začal závodit v tehdy zahraniční federaci WPC a skončil jsem na sedmém místě na mistrovství světa v Rakousku. Kvůli zranění jsem na čas přestal závodit. Na závodním pódiu jsem se znovu ukázal po třech letech, v té době vznikala v České Republice nová federace GPC. Prvním oficiálním závodem byl 1. ročník mistrovství ČR v silovém trojboji, konaném právě pod záštitou této federace, kde jsem získal první národní titul v kat. dospělých. V tom samém roce jsem vyhrál mistrovství Světa v Kanadě. Chybějící titul mistra Evropy jsem získal rok následující na domácí půdě…

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Jiří Bělohradský

Krasobruslení

gabriel kima kima

Fotbal, freestyle-fotbal, parkour

Kristýna Vítková

Motocross

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete