Jan Drkoš

Biografie

Jsem 22 letý adrenalinový závislák.
Od 3 let jsem jezdil na motorkách. Začínal jsem na minibike, na kterém jsem do čtrnácti let závodil a získal několikrát titul mistra ČR a AT.
Následně, jak už jsem z minibike vyrostl, jsem začal jezdit na větších a zábavnějších motorkách- volba padla na supermoto, konkrétně na motocykl Suzuki RM-Z 450. Změna z deseti koní v maléh minibiku na více jak padesáti koňovou bestii byla opravdu brutální.
Rok po vstupu do světa supermota se mi podařilo získat titul mistra ČR v kategorii S2, to se psal rok 2012.
Následně přišla série zranění, díky kterým jsem byl “nucen“ přestoupit do jiné sportovní kategorie. V roce 2017 jsem začal závodit v Motosurf Worldcup- Světové mistrovství na motorizovaném surfovém prkně- Jetsurfu. Minulou sezónu jsem nasbíral cenné zkušenosti a ke konci snad i začal podávat celkem pěkné výsledky. Poslední závod sezóny, konkrétně v USA jsem se umístil na celkovém 4.místě a na závodech v Praze jsem měl nejrychlejší kvalifikační čas kola.
Na sezónu 2018 mám za cíl umístit do celkového 3. místa ve světovém mistrovství Motosurf Worldcup a odjet pár downhillových závodů na kole, čemuž se věnuji čistě jen pro radost.