Anežka Novotná

Biografie

Je mi 16-let a aktivně se věnuji jezdeckému sportu, od 10 let závodím v disciplíně všestrannost. Ježdění na koni není pro mne úplně snadné, protože mám problémy se zrakem (Langův syndrom) prakticky to znamená, že vidím pouze jedním okem a mám problém s prostorovým viděním a odhadováním vzdálenosti, to je trošku překážka při skákání. Ale jak říká mamča, když něco opravdu chceš, nic tě nezastaví :-) .
Mou hlavní disciplínou je všestrannost, jde opravdu o královskou disciplínu, protože spojuje klid a ladnost drezury až po akční a adrenalinem nabitý cross – tedy terénní zkoušku. V 2019 roce se mi dařilo a vyšplhala jsem se se svým novým koňským partnerem na 7. místo v celostátním žebříčku a 4. místo ve Východočeské oblasti pony jezdců všestrannosti. Již 3 rokem jsem vybrána mezi nejlepší jezdce všestrannost ČR do SCM ( sportovního centra mládeže). Minulý rok jsem se svému snu posunula zase o kousek blíže, rodiče zakoupili novou pony posilu Jade a s ní se mi podařilo uspět na MČR ve skocích, obsadili jsme krásnou 3. příčku. Ve všestrannosti se mi podařilo kvalifikovat na MČR s 2 pony – Peggy Princess a Gowhaun Lady, s Peggy se nám dařilo lépe a obsadily jsme celkově 5. místo a v družstvech 2. místo. V žebříčku České jezdecké federace jsem se probojovala na 10. místo v disciplíně skoky a 3. místo ve všestrannosti. Ve Východočeské oblasti jsem obsadila v žebříčku 1. místo ve skocích a 3.místo v drezuře a všestrannosti.
Mým cílen je účast na mezinárodních závodech a start na Mistrovství Evropy. Start však na takových to závodech vyžaduje kvalitní a pravidelnou přípravu v sedle i mimo a je dost časově a finančně náročný.
Nyní studuji na Gymnáziu v Šumperku.
Proč jsem jezdec? Na tuto otázku krásně odpověděla Petra Koutná :-)
Fotbalisté si lámou svoje kotníky, plavci huntují svoje plíce, tanečníci nohy, gymnasté si lámou kosti, atleti trhají svaly.
A jezdci?
Těžko říct. Protože jezdci žijí v jiném světě, který jen málokdo pochopí.
Jezdci nespí, zůstávají vzhůru, poslouchají svého partnera, den tráví metr a půl nad zemí, na hřbetě 600 kg tvora, který má svou hlavu, svoje tělo a svoji duši. Mluví jinou řečí, řečí vystavěné na tichu. Ne každý je schopný naslouchat tichu. Ne každý je schopný dokázat kompletně důvěřovat. Zvířeti, které vás v momentě může zabít vlastním tělem.
Kůň není jen pouhé zvíře. Jezdci v tomhle silném tvoru nacházejí přítele. Učí se, co znamená věřit, naslouchat, porozumět a dokázat odpouštět.
Jsme zborcení potem, roníme slzy, huntujeme svaly, lámeme kosti… a ještě navíc riskujeme životy.
Přesto, na konci dne, víme, že náš kamarád s námi bude až do konce. A vášeň v našich žilách nepřestane kolovat. A tohle je ten důvod, kvůli kterému jsme hrdí na to, říct, že jsme JEZDCI!

PRO SPONZORY A PARTNERY - CO PRO VÁS MOHU UDĚLAT


Jak to vidím já - reporty, blog

1. Závody sezóny 2020

Napsali o mně

Anežka Novotná vítězkou páteční Small Round při CSI v Michalowicích

Česká jezdkyně Anežka Novotná v sedle koně Jade Van De Groenheuvel vyhrála v pátek 29. října soutěž Small Round do 110 centimetrů v rámci CSI1* Michalowice. Mítinku se účastní také Jiří Hruška, který startuje v CSI2*.

OM drezura pony

V kategorii 14-16 let na pony do 148 cm zvítězila Anežka Novotná a Knockbridge Joey (JK Hřebčín Suchá) se 65,796 %

CSIP Boguslawice

4.místo

Opatrný, Gangster a další. Jezdci a koně roku 2020 tentokrát bez ovací

Zcela v tichosti a bez ovací se letos jezdecká veřejnost seznamuje s výsledky ankety o jezdce a koně roku v disciplínách pod hlavičkou České jezdecké federace. Zastřešující organizace tohoto sportu jejich seznam publikovala na svém webu.

Anežka Novotná získala na MČR pony 2020 v kategorii Jezdci 11 - 13 let na pony do 148 cm bronzovou medaili.

2020-08-24 // gratulujeme a se zpožděním zaviněným mojí dovolenou níže přinášíme kompletní seznam účastníků proběhbuvšího MČR pony

Zprávu vedoucího ekipy z Mistrovství ČR – pony Zduchovice 2020

2020-08-28 // naleznete níže ...

MČR pony 2020

Zprávu vedoucího ekipy na MČR ve všestrannosti pro rok 2020 pana Romana Falty

2020-08-04 // naleznete níže ...

Dětský šampionát 2017 - kdo je králem drezury a parkuru?

2. kolo jezdeckých her pro děti

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Tomáš Rigo

Skateboarding, wakeboarding

Alena Matějáková

Atletika, beh

Linda Tekeliová

SkyRunning

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete