Xtreme show

30. 6. 2014

Poslední školní den, v pátek dne 27. června, proběhla ve vstupní hale jednoho pardubického obchodního centra Xtreme show na U-rampě. Četní diváci, především z řad té mladší generace, se mohli pokochat pohledem na výkony borců, ale i sami si vyzkoušet svoje dovednosti pod dohledem zkušených závodníků. V přestávce mezi ukázkami mohli diváci rovněž vyhrát drobné ceny v soutěži mezi sebou, a to kdo déle vydrží stát na BMX kole na jednom místě. Organizátoři také nezapomněli na to, že je právě poslední školní den, tudíž mezi diváky bylo mnoho školou povinných s čerstvým vysvědčením v kapse, a obdarovávali i žáky a studenty, kteří předložili vysvědčení se samými jedničkami.

Czech Sport Guru

Co tedy mohli diváci obdivovat? Blok začínal Free Runningem, což jsou rozličné skoky bez jakéhokoli dopravního prostředku, prostě jen tak. Borec skákal a „metal kozelce“ nejen sólo, ale předvedl i přeskoky přes několik dobrovolníků z řad diváků. Dále bylo k vidění Freestyle BMX (kolo), In-line Freestyle Scooter (koloběžka) a Skateboard, což asi netřeba vysvětlovat, neboť tento výraz pro okolečkované prkénko zná s největší pravděpodobností opravdu každý.

Czech Sport Guru

Diváci, ti, kteří přišli cíleně i ti, kteří se vyskytli na tomto show zcela náhodně, mohli v pravidelných, opakujících se exhibicích (i když každá ukázka byla pochopitelně jiná) obdivovat létající borce již od desáté hodiny dopolední, a to až do šesté večerní, což vzhledem k místu – obchody a kavárny – nebylo zas až tak Xtrémě náročné.

Czech Sport Guru

Celá akce byla výbornou ukázkou daného sportovního odvětví a vlastně i životního stylu, a zároveň nejen pozvánkou do pardubického Skateparku, ale i na závod o titul Mistra České republiky ve Freestyle BMX, které se bude konat 12. července 2014 v akvaparku v Žamberku. Vstup je zdarma. Jste vítáni.

Autor: Josef Sedlák pro Czech Sport Guru

Komentáře

Sportovci

Natálie Nejedlová

Skoky na lyžích

LUKÁŠ HAMATA

Atletika, beh, cyklistika, triatlon

Dodgeball F-M

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete