Vlastu Čiháčka nezastavila ani replastika vazů

24. 6. 2014

V sobotu jsem se poprvé od replastiky vazů a operací obou kolen, postavil na stupínek nejvyšší na Českém poháru 2 – Malevil. Velké zadostiučinění 7 a půl měsíce od operace, plných dřiny a trénování, které jsem si ale neužil díky vážnému úrazu jednoho z jezdců. Týmový kolega Roman Chvojka skončil na druhém místě i přes hodně drsný pád v kvalifikaci a Petr Jeřicha na malém kole doskákal také na druhém místě, takže týmově to šlo.

Z Českého poháru jsme vyrazili na další menší contest s názvem BUNNY HOP 2014 na akci ÚL-LET. Popravdě nikdo z nás skákání přes laťku z jízdy netrénoval – ono proč taky – ale řekli jsme si, že to nebude zásadně těžké. No a zadařilo se opět prvním místem s celkem slušným náskokem.

Dnes, pokud si najdete čas, tak poslouchejte rádio SPIN od 17:30, kde budeme promovat víkendové mistrovství ČR, které s klukama organizuji a tímto bych vás i rád pozval na sobotu, nebo neděli, omrknout, jak že se to jezdí a skáče na kolech po překážkách.

21.6.2014 – ČESKÝ POHÁR 2 MALEVIL – ranč MALEVIL – 500 diváků

Zajímavý závod, který ale trochu potopil organizátor maratonu díky problémům s umístěním a ozvučením, které nemohlo podpořit finále. Po kvalifikaci jsem byl i přes tragické chyby druhý a poprvé od operace jsem měl možnost svést se ve finále. Bohatě bych se spokojil s třetím místem, ale kupodivu jsem po prvních dvou sekcích i po chybách, které značili, že pořád ještě nejsem ve formě, byl stále druhý s malou ztrátou. Bohužel první v pořadí David Herka udělal doslova tragickou chybu na třetí sekci a prakticky na nejmenším skoku se nabodl na řídítka. Záchraná služba jej naštěstí včas převezla do nemocnice, kde se zjistilo poškození tepny a po operaci snad bude v pořádku. Vítěz minulého pohárového závodu Roman Chvojka předvedl pro změnu pád z největší výšky již v kvalifikaci, ale naštěstí jej přežil „jen“ s hematomem jak dětská hlava na noze. Závěr závodu jsme oba vypustili a i vyhlašování se neslo v trochu pochmurném duchu.

Czech Sport Guru

Čihi na prvním místě v Českém poháru Malevil

 

21.6.2014 – BUNNY HOP contest – Úl-let – Ústí nad Labem – 350 diváků

Po vyhlášení jsem se 4 spolujezdci naskákal do auta a vyrazili jsme do cca 100km vzdáleného Ústí nad Labem na závod s názvem Úl-let, kde jedna ze tří soutěží byl BUNNY-HOP contest. Jednoduše skákání přes laťku z jízdy. Snad 30 jezdců od BMX, přes Freestyle MTB po sjezd, bojovalo mezi sebou o pár cen a prizemoney. Přijeli jsme tam tak trochu nečekaně a prakticky nikdo nevěděl kdo jsme a po asi 40minutách tréninku na místním svahu, zídkách a drobnostech po areálu se rozjel contest. Z původní kategorie BMX a MTB došlo ke sloučení a jeli všichni proti všem. Asi nejlíp vypadali BMX jezdci, kterým ale došel se zvyšující se výškou dech a prakticky nikdo nešel přes 90cm, což pro mě i ostatní bylo překvapením. Trialové kolo je dělané spíš na výskok na pevnou překážku a špatná geometrie i rozložení váhy jde proti nám. Velkou výhodu máme, ale v technice a co je pro ostatní vrchol, pro nás většinou začátek. Ve 4-členém finále jsme byli nakonec 3 trialisté (jeden z kolegů nestartoval vůbec) a vítěz sjezdové části na MTB streetovém kole. Marek Tryner odpadl bohužel jako 4-tý, když hodně podcenil 92cm výšku. Třetí skončil „růžovák“ – znám bohužel jen přezdívku, který končil na 96cm. Petr Jeřicha si skočil pro radost na novém kole 98cm a já jel následujících 4-5 výšek sám až na 115cm pokud si pamatuji, ale určitě by šlo ještě o 5-10cm pokračovat, kdybych byl víc fresh.

Czech Sport Guru

Čihi při skoku přes laťku, měl největší skok dne, 114 cm

CzechSportGuru.cz

Komentáře

Sportovci

Pavel Zázvorka

Enduro

Karel Najman

Horolezectví

Veronika Klapilová

Atletika, beh, crossfit, obstacle-course-race, spartan-race

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete