TOP 7 nejkrásnějších cyklotras

27. 2. 2014

Dovolenou na kole si každý představuje tak trochu jinak. Vytipovali jsme pro vás sedm zajímavých cyklotras, které jsou dle našeho mínění nejkrásnější. Několik tras jsme osobně vyzkoušeli, pokud ale máte doporučení na další zajímavé trasy, zašlete nám je a rádi je zveřejníme.

1. Otago Rail Trail na Novém Zélandu

Bývalá železnice vedoucí z města Clyde do Middlemarch se proměnila v nádhernou cyklostezku téměř bez převýšení. Vede mezi nádhernými zelenými kopečky posetými pastvinami, kde vidíte pasoucí se ovce. Celý trail má 150 kilometrů a jediným zádrhelem je vítr, když nefouká zrovna do zad, dokáže cestu značně zkomplikovat. Držte se novozélandského modelu a spíše si užívejte  a kochejte se okolní krajinou, kde narazíte na dokonalé hospůdky a přátelskou atmosféru.

2. Cyklotrasa kolem zámků na Loiře ve Francii

Pokud při cestováni na kole máte rádi i nějakou tu kulturní zastávku, vydejte se na cyklostezku vedoucí okolo francouzské řeky Loiry – údolím „Val de Loire“.Budete se pohybovat okolo řeky nádhernou venkovskou krajinou a zde se nemusíte obávat žádných drsných terénů. Tato cyklostezka totiž patří do tzv. Les Voies vertes, tedy sítě cyklostezek vedoucích sice po cestách, ale bez automobilového provozu. Třešničkou na dortu pak jsou neustálé výhledy na oblíbené královské zámky.

3. Bikerův sen Slick Rock Trail, Moab v Utahu

Nasednout na celopéro ve vyprahlé skalnaté polopoušti je zážitek, na který budete vzpomínat celý život. Jedná se o nejstarší značenou bikerskou stezku na světě. Na malém tréninkovém okruhu si můžete nejprve vyzkoušet co vás čeká. Tato MTB stezka vede ve skalní oblasti nad Moabem výhradně po pískovcových skalách a balvanech. Extrémně prudké sjezdy střídají náročné výjezdy, chce to mít opravdu natrénováno a nebát se. Slick Rock Trail je chuťovka pro opravdové bikery.

4. Atlantic road v Norsku

Nejkrásnější cyklistický zážitek v Norsku si můžete užít na Atlantic road. Měří 60 kilometrů a v létě  vás může odradit vysoký provoz, ale i přesto ji Norové považují za jednu z nejkrásnějších cest plnou kontrastů. Těšit se můžete na tiché lesy, močály i bouřlivé mořské živly. Atlantic road vede mezi městy Kristiansund a Bud.

5. Munda Biddi Trail v západní Austrálii

Krkolomný název znamená v jazyce domorodců „cestu lesem“, celá se totiž vine mezi nádhernými eukalyptovými stromy. Trail je opravdu dlouhý, vede 332 kilometrů z Mundaring do Colie. Těšit se můžete na klokany či vačice, na které jistě cestou narazíte.

6. Flume Trail, Lake Tahoe Nevada

Jedná se o cca 20km dlouhou stezku zasekanou do prudkého úbočí skal nad jezerem Lake Tahoe. Stezka začíná cca 5km dlouhým stoupáním, které je v závěru obzvláště výživné! Odměnou na samém konci stoupání je fenomenální, panoramatický výhled na Lake Tahoe a úchvatnou přírodu.

 7. Jízda smrti v Bolívii

Silnice smrti se nachází nedaleko La Paz a jedná se o nejdelší možný sjezd na světě. Trasa vede nádhernou přírodou, kde se během pětašedesáti kilometrů dostanete z La Cumbre ve výšce 4 625 m n. m. až do 1 200 m n. m. Převýšení je tedy opravdu extrémní. Tento bikerský zážitek je spíše pro milovníky adrenalinu než běžné cyklisty.

 

Autor: Jana Ráčková pro Czech Sport Guru

Komentáře

Sportovci

Adam Zajíček

Atletika

Petr Kohlbeck

Silniční cyklistika

Lukáš Drobilič

Atletika, plavani, triatlon

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete