Tomášková slaví titul a postup na ME

9. 9. 2013

Mladá a talentovaná česká závodnice Romana Tomášková vyhrála titul Mistryně České republiky pro rok 2013 v kategorii 125GP/ Moto3. V seriálu Alpe Adria skončila ve stejné třídě třetí a zároveň si vybojovala postup na mistrovství Evropy v Albacete. Bohužel tam možná Tomáškovou vůbec neuvidíme.

Na Slovensko jsme cestovali s trochou obav, jak si Romana povede po zranění z Grobniku, zdali ji nebude zraněný prst levé ruky příliš omezovat při ovládání spojky. Po výměně rukavic se ukázalo, že to s trochou sebezapření půjde. Ve hře bylo hodně.

Hlavně jsme si chtěli udržet třetí místo v celkové klasifikaci AA a pokusit se získat co nejvíce bodů do klasifikace MČR, kde byla Romana po závodu v Mostě na druhé pozici. Proto věnoval celý tým maximální úsilí přípravě stroje na tento závod. Trošku nás zamrzelo, když jsme zjistili, že firma FGR angažovala pro tento závod mladého Martina Gbelce. Tajně jsme v koutku duše doufali, že by tento tým mohl oslovit Romanu. No, nestalo se a museli jsme se s tím sportovně vyrovnat.

Už v trénincích a kvalifikacích Romana naznačila, že je na tento závod dobře připravena, o čemž svědčily podstatně lepší časy ve srovnání s loňskem. Jak sobotní, tak nedělní závody se podobaly jako vejce vejci. Po tradičně horším startu se během dvou, tří kol Romana dostala před Zářeckého, před kterým zvyšovala svůj náskok a držela se za vedoucí dvojicí Gbelec -Gnani. Cílem projela v sobotu na třetím a v neděli, po odpadnutí Gnaniho, na druhém místě.

Tento vynikající výsledek Romany Tomáškové ji zaručil nejen třetí místo v celkovém hodnocení letošního ročníku motocyklového šampionátu Alpe Adria, ale zároveň titul Mistryně České republiky pro rok 2013 ve třídě 125 GP/Moto3.

Romča Tomášková CzechSportGuru.cz

Romča Tomášková

„Jsme velice spokojeni s oběma výsledky,“ prozradil Pavel Tomášek. „Na vítězného Kbelce, či spíše na jeho FGR jsme neměli. Stroj z loňského mistrovství světa je jiná liga. Na ten postarší dvácy a naše produkční Honda, která má o osm koní méně a jejíž motor má už od loňska najeto 2600 kilometrů prostě nemají, dělej co dělej.“

„Na FGR by v této konkurenci asi dokázal vyhrát kterýkoliv jezdec. Trochu mne zamrzelo, když jsem se šéfa týmu pana Felgra seniora zeptal, zda-li by bylo Romaně možné zapůjčit stroj pro závod mistrovství Evropy v Albacete, kde se kvalifikovala, a on mi odpověděl, že zatím z kapacitních, časových i finančních důvodů nemají o start na mistrovství Evropy zájem,“ dodal Tomášek.

Česká šampionka Romana Tomášková po závodě na Slovakiaringu uvedla: „Jsem velice ráda, že jsem si vybojovala titul mistryně republiky i třetí místo v Alpe. Jelo se mi dobře a v žádném z obou závodů jsem neměla žádný problém. Za to bych chtěla poděkovat celému našemu týmu, zejména tátovi, který se celou sezónu staral o stroj, panu Hilburgrovi a všem našim sponzorům, bez kterých bych to nedokázala.“

„Teď bude mojí prioritou Red Bull Rookies, kde už jsme poslali přihlášku a doufám, že to tentokrát klapne. Chci pro to udělat maximum. Dostala jsem také přihlášku na tréninkový camp pouze pro jezdkyně a to do Španělska, kde by se mělo jezdit na stejných strojích. Jen doufám, že to nebude ve stejném termínu, jako výběr do Red Bull Rookies Cupu. Mistrovství Evropy v Albacete asi nepojedu. S mojí motorkou jsem bez šance a FGR neklaplo.“

Zdroj: Motorkari.cz

Tagy: Romana Tomášková

Komentáře

Sportovci

Roman Nedvěd

Běh

Janek Vajčner

Nordic Walking

Jiří Janek

Freestyle BMX

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete