Tomáš Salák „Handicap není překážka, ale výzva“

1. 2. 2014

Tomáš Salák, závodník v silniční cyklistice handicapovaných(zdravotní kategorie C1) z Brna, závodící za Sportovní klub Kociánka Brno. Narozený 27. 05. 1992 v Brně. Svou vrcholovou kariéru zahájil v roce 2008.

Od prvního ledna roku 2013 je zařazen v reprezentaci České republiky a má tak možnost účastnit se i Světového poháru, Mistrovství světa Spastic Handicap a paralympiády.

Tomáš Salák se řadí mezi ten typ sportovců, kteří mají velkého sportovního ducha.

Tomášův životní příběh je velkou inspirací, který začíná již od jeho narození. Vinou epidemie střevníchřipky se narodil v šestém měsíci těhotenství pouze Tomáš. Jeho bratr svůj boj o život po třech dnech v inkubátoru vzdal. Tomáš ne, ale prodělal Dětskou mozkovou obrnu (DMO), handicap mu ani přesto nezabránil žít naplno, sportovat a být šťastný. Ačkoliv cesta k dnešnímu životnímu a sportovnímu úspěchu, jako celku, nebyla (a není) vůbec jednoduchá, jak pro Tomáše Saláka, tak i pro jeho okolí.

Tomáš Salák má za sebou čtyři ortopedické operace – ta v červnu roku 2010 měla za cíl zlepšit Tomášův stereotyp chůze. Povedlo se a chůze se hodně změnila a zlepšila. Na nový stereotyp si už zvykl. Vlastně se učil znovu chodit. Život se Tomášovi za dvě a čtvrt hodiny otočil o 720 stupňů k lepšímu. A je za to rád! Pomohlo mu to a dalo mu to nový impulz, pokračovat dál v tom, co začal. Cyklistice.

Doktoři Tomášovi Salákovi nejprve předpovídali, že by se nemusel nikdy postavit na vlastní nohy. V tom lepším případě by mohl chodit o berlích, ale Tomáš je neuvěřitelný bojovník a přes všechny nástrahy, co mu osud v jeho životě připravil, se Tomáš Salák nevzdává bez boje. Naučil se znovu chodit, dokáže jezdit na kole a vyhrávat, ale hlavně ukázal, že dokáže překonávat velice těžké životní situace a tím se stává ještě silnější a odolnější vůči všemu. Život s handicapem není jednoduchý. Tomáš Salák je toho názoru, jestliže mu dovolíte, aby Vás handicap v něčem omezoval, jste v bryndě. Tomáš Salák svou životní bitvu rozhodně nevzdává a to i proto, že ho baví bojovat a má radost ze života!

Ať se děje cokoli, nevěšte hlavu, nevzdávejte, bojujte a žijte! MÁ TO SMYSL!!! Tím se řídí i Tomáš Salák.

                                „Handicap není překážka. Je to výzva a inspirace.“

Tomáš Salák hledá hlavního sponzora a drobné partnery, kteří se budou s Tomášem Salákem podílet na finanční podpoře jeho vlastní sportovní činnosti a přípravy na jednotlivé závody a pomůžou s propagací handicapovaného sportovce u nás i ve světě.

Cílem podpory je zajištění dostatečného kvalitního a finančně silného zázemí pro dlouhodobou přípravu a následné účasti na závodech (hlavně zahraniční) SP, EP, Mistrovství světa Spastic Handicap a střechou toho všeho by bylo zúčastnit se paralympiády.

Staňte se členem týmu Tomáše Saláka a mějte zásluhu na dalších úspěších tohoto handicapovaného sportovce.

Co mohu nabídnout sponzorům a jiným zájemcům o mou osobu? Logo na dresu a webu, FB stránkách, články ze závodů, foto.

Za Vaši podporu Vám zajistíme odpovídající reklamní plnění. Vaše společnost bude maximálně možným způsobem zviditelněna na předem stanovených místech. Nabízíme spojení dobrého jména Vaší společnosti s odhodlaným sportovcem, k propagaci Vašich služeb a výrobků. Touto příležitostí získáte sestavení reklamní kampaně pro podporu prodeje, zvýšení zisku Vaší společnosti velice příjemnou a nenásilnou cestou. Přínosem pro Vaši společnost bude také obohacení firemní identity a jedinečné image.

Sponzoring – o jaký typ sponzoringu mám zájem: Finance na provoz a výjezdy na závody (hlavně zahraniční) EP, SP na sběr bodů.

Děkuji Vám za věnování pozornosti tomuto textu o Tomáši Salákovi a za posouzení žádosti spolupráce s Vaší společností za účelem přispění finanční podpory Tomáše Saláka, při jeho jednotlivých sezónách. V případě Vašeho zájmu o jakoukoliv nabídku spolupráce a podpory Tomáše Saláka, se prosím obraťte na agenturu Czech Sport Guru.

 

Kontaktní údaje:

Management

Jan Grus
Sportovní manažer
e: grus@czechsportguru.cz

Zdroj: Žiju s handicapem

 

Komentáře

Sportovci

SDH Podolí

Požární sport

Kateřina Kudějová

Kanoistika

NBHCREW

Enduro, motocross

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete