Tomáš Salák „Handicap není překážka, ale výzva“

1. 2. 2014

Tomáš Salák, závodník v silniční cyklistice handicapovaných(zdravotní kategorie C1) z Brna, závodící za Sportovní klub Kociánka Brno. Narozený 27. 05. 1992 v Brně. Svou vrcholovou kariéru zahájil v roce 2008.

Od prvního ledna roku 2013 je zařazen v reprezentaci České republiky a má tak možnost účastnit se i Světového poháru, Mistrovství světa Spastic Handicap a paralympiády.

Tomáš Salák se řadí mezi ten typ sportovců, kteří mají velkého sportovního ducha.

Tomášův životní příběh je velkou inspirací, který začíná již od jeho narození. Vinou epidemie střevníchřipky se narodil v šestém měsíci těhotenství pouze Tomáš. Jeho bratr svůj boj o život po třech dnech v inkubátoru vzdal. Tomáš ne, ale prodělal Dětskou mozkovou obrnu (DMO), handicap mu ani přesto nezabránil žít naplno, sportovat a být šťastný. Ačkoliv cesta k dnešnímu životnímu a sportovnímu úspěchu, jako celku, nebyla (a není) vůbec jednoduchá, jak pro Tomáše Saláka, tak i pro jeho okolí.

Tomáš Salák má za sebou čtyři ortopedické operace – ta v červnu roku 2010 měla za cíl zlepšit Tomášův stereotyp chůze. Povedlo se a chůze se hodně změnila a zlepšila. Na nový stereotyp si už zvykl. Vlastně se učil znovu chodit. Život se Tomášovi za dvě a čtvrt hodiny otočil o 720 stupňů k lepšímu. A je za to rád! Pomohlo mu to a dalo mu to nový impulz, pokračovat dál v tom, co začal. Cyklistice.

Doktoři Tomášovi Salákovi nejprve předpovídali, že by se nemusel nikdy postavit na vlastní nohy. V tom lepším případě by mohl chodit o berlích, ale Tomáš je neuvěřitelný bojovník a přes všechny nástrahy, co mu osud v jeho životě připravil, se Tomáš Salák nevzdává bez boje. Naučil se znovu chodit, dokáže jezdit na kole a vyhrávat, ale hlavně ukázal, že dokáže překonávat velice těžké životní situace a tím se stává ještě silnější a odolnější vůči všemu. Život s handicapem není jednoduchý. Tomáš Salák je toho názoru, jestliže mu dovolíte, aby Vás handicap v něčem omezoval, jste v bryndě. Tomáš Salák svou životní bitvu rozhodně nevzdává a to i proto, že ho baví bojovat a má radost ze života!

Ať se děje cokoli, nevěšte hlavu, nevzdávejte, bojujte a žijte! MÁ TO SMYSL!!! Tím se řídí i Tomáš Salák.

                                „Handicap není překážka. Je to výzva a inspirace.“

Tomáš Salák hledá hlavního sponzora a drobné partnery, kteří se budou s Tomášem Salákem podílet na finanční podpoře jeho vlastní sportovní činnosti a přípravy na jednotlivé závody a pomůžou s propagací handicapovaného sportovce u nás i ve světě.

Cílem podpory je zajištění dostatečného kvalitního a finančně silného zázemí pro dlouhodobou přípravu a následné účasti na závodech (hlavně zahraniční) SP, EP, Mistrovství světa Spastic Handicap a střechou toho všeho by bylo zúčastnit se paralympiády.

Staňte se členem týmu Tomáše Saláka a mějte zásluhu na dalších úspěších tohoto handicapovaného sportovce.

Co mohu nabídnout sponzorům a jiným zájemcům o mou osobu? Logo na dresu a webu, FB stránkách, články ze závodů, foto.

Za Vaši podporu Vám zajistíme odpovídající reklamní plnění. Vaše společnost bude maximálně možným způsobem zviditelněna na předem stanovených místech. Nabízíme spojení dobrého jména Vaší společnosti s odhodlaným sportovcem, k propagaci Vašich služeb a výrobků. Touto příležitostí získáte sestavení reklamní kampaně pro podporu prodeje, zvýšení zisku Vaší společnosti velice příjemnou a nenásilnou cestou. Přínosem pro Vaši společnost bude také obohacení firemní identity a jedinečné image.

Sponzoring – o jaký typ sponzoringu mám zájem: Finance na provoz a výjezdy na závody (hlavně zahraniční) EP, SP na sběr bodů.

Děkuji Vám za věnování pozornosti tomuto textu o Tomáši Salákovi a za posouzení žádosti spolupráce s Vaší společností za účelem přispění finanční podpory Tomáše Saláka, při jeho jednotlivých sezónách. V případě Vašeho zájmu o jakoukoliv nabídku spolupráce a podpory Tomáše Saláka, se prosím obraťte na agenturu Czech Sport Guru.

 

Kontaktní údaje:

Management

Jan Grus
Sportovní manažer
e: grus@czechsportguru.cz

Zdroj: Žiju s handicapem

 

Komentáře

Sportovci

Dance studio

Tanec

Tereza Novotná

Cyklistika, freeskiing, lyzovani

Adam Horák

Kulturistika, street-workout

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete