Snowcamp Arosa 2015

14. 1. 2015

Každoroční projekt Snowcamp Arosa má od minulého roku díky propojení s vedlejším Lenzerheide pěkně našlápnuto. Středisko bude letos hostovat 4 denně upravované snowparky včetně U-rampy, takže ti, co mají rádi freestyle, si jistě přijdou na své.

Snowcamp Arosa 2015 Czech Sport Guru

Ti, co raději brousí svahy nebo holdují sjezdovkám nebo backcountry jistě potěší rozsáhlé prostory, kde si užijí mega oblouky na více než 220km značených tratích a nespočet kilometrů dlouhých pláních, vhodných na freeride.

Snowcamp Arosa 2015 Czech Sport Guru

Kdo jednou do Arosy přijede, jistě to v něm cosi zanechá. Nádherná panorámata, vesnice na konci údolí, ski vláček šplhající se až do nadmořské výšky 1800m, bučící krávy, čerstvé mléko od farmáře, klid a mír.

Příhodný je i jejich slogan – Arosa kann suchtig machen – Arosa může způsobovat závislost. Když se vypravíte na Snowcamp do Arosy, zažijete však mnohem víc. Grilování na sněhu, ollie contest při západu slunce, plavání v horkém bazénu mezi sjezdovkami nebo noční sjezd na sáňkách. Atmosféra, která na kempu panuje se však nedá detailně popsat, to si každý musí zažít sám. Parta se na kempu vytvoří rychle, neboť všichni chtějí jedno společné – něco se naučit a přitom si to pořádně užít. Bydlení není v panelácích, jak jste možná zvyklí z Francie, zde se bydlí v dřevěné horské chalupě ve vesnici Langwies, čítající 56 lůžek, 2x stolní fotbálek, 3x společenská místnost a luxusní kuchyň, kde můžete za odměnu pomáhat při přípravách pokrmů.

Snowcamp Arosa 2015 Czech Sport Guru

Náplní kempu je především to, abyste se něco naučili. Na kemp jezdí lehce pokročilí jezdci – každý, účastník by měl zvládnout zatočit na obě strany a náš team coachů vám v průběhu týdenního kurzu zdokonalí techniku jízdy, naučí vás správné olie a seznámí se základními triky.

Snowcamp Arosa 2015 Czech Sport Guru

Součástí programu jsou také přednášky o snow produktech a horském vybavení. Dovíte se, jak zacházet s pípákem při vyhledávání zasypaného v lavině, praktická část je samozřejmostí. Vyzkoušet si můžete tzv. split board.

Snowcamp Arosa 2015 Czech Sport Guru

Naučíme vás to, o co si řeknete. Snowcamp není přímo zaměřen na freeride ani na freestyle, ale přesnou náplň celého týdne podrobujeme momentálním podmínkám a také vašim vlastním zkušenostem a dovednostem. Pokud tedy nasněží, hlavní náplní týdne bude průzkum všech možných i nemožných sjezdů a skoků do prašanu – zde uvítají zkušenější sjezdaři nové prostory na straně Rothornu 2865 / Lenzerheide. Základní lavinový kurz a vyhledávání pomocí sond a pípáků je nezbytnou součástí celého kempu.

Cena BASIC 7.150Kč 
10% sleva pro loňské účastníky (cena 6.500Kč)

Cena BASIC zahrnuje:
- Ubytování v Haus Strela od 8. – 15.3.2014
- Polopenze – bohatá snídaně a večeře o dvou chodech v Haus Strela

Program kempu:
- Přednášky
- Závody a soutěže pro kempery
- Testování materiálu
- Coaching, videocoaching – výuka, rozbor videa
- Grilovačka na Sit Hutte – Sunset Session
- Dárek od sponzora
- Vstupy na afterpárty v Arose
- Služby českého průvodce
- Foto a video materiál pořízený na kempu

Doprava Praha – Arosa – Praha:
EXTRA 1.500Kč/osoba
Cena TOUR 8.650Kč včetně dopravy pohodlnými dodávkami
Pro loňské účastníky cena 6.500 + 1.500,- celkem 8.000,-

Skipass:
Skipas na celou oblast AROSA – LENZERHEIDE – 220km sjezdových tratí
skipas včetně dopravy Chur – Langwies – Arosa – Lenzerheide (vlak + autobus)
Cena skipasu:
Dospělí 6 dní: pro kempery snowcamp Arosa 2015 se slevou 20% z běžné ceny – 234 CHF
Studenti do 26 let: 177 CHF

Cena nezahrnuje:
- Závěrečný úklid Haus Strela
- Cestovní pojištění – povinné!!!
- Skipass

Pokud máte o snowcamp zájem, ale nejste si jisti že je to pravé pro vás, obraťte se s dotazy přímo na pořadatele kempu na email: pitrs@snowcamp.cz

Snowcamp Arosa 2015 - Czech Sport Guru

Komentáře

Sportovci

Matyáš Bartovič

Snowboarding

Kateřina Hýsková

Atletika

Aerobic Team Rosice

Aerobic, fitness-aerobic

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete