Kornfeil získal v GP San Marina body za třinácté místo

15. 9. 2013

Český motocyklista Jakub Kornfeil dojel v Grand Prix San Marina v kubatuře Moto3 třináctý a poosmé v sezóně dokázal bodovat. V průběžném pořadí šampionátu ale klesl o jednu příčku na desáté místo.

Závod na trati v Misanu opanovali podle očekávání Španělé. Ze čtvrtého vítězství v sezóně se radoval Alex Rins, který v cílové rovince za sebou těsně udržel Mavericka Viňalese. Na stupních vítězů je doplnil Alex Márguez, čtvrtý dojel lídr průběžného pořadí Luis Salom, jenž se prodral kupředu z desátého místa na startovním roštu.

Měl problémy s pneumatikami

Kornfeil si posteskl, že měl na technické trati v závěru problémy s opotřebovanými pneumatikami, které dostaly zabrat v úvodu, kdy stahoval manko z kvalifikace. „Chtěli jsme skončit v nejlepší desítce, dlouho jsem tam byl, vodil jsem skupinu o desáté místo. Nakonec se to ale nepodařilo,“ litoval. „Na jedenácté místo dnes chybělo málo. Je jasné, že vyhrát skupinu by bylo úplně nejlepší, stejně jako se to podařilo poslední dva závody. Teď to bohužel nevyšlo,“ dodal.

Folger si zlomil holeň

Už ve třetím kole skončil závod pro nejrychlejšího muže kvalifikace Jonase Folgera. Německý jezdec, jenž startoval z pole position po čtvrté v kariéře, musel ve druhém kole přepustit vedení útočícímu Rinsovi a krátce poté ošklivě havaroval. Dvacetiletý závodník si při pádu zlomil levou holeň a zhmoždil rameno.

Salom vede po 12 závodech seriál MS o 19 bodů před Maverickem Viňalesem, Rins zaostává o další dva body.

V Moto2 se radoval Espargaró

V závodu Moto2 se z vítězství radoval další Španěl Pol Espargaró, jenž stáhl na 23 bodů náskok lídra průběžného pořadí Brita Scotta Reddinga, jenž dojel šestý. Už po čtvrté za sebou se musel s druhým místem spokojit Takaaki Nakagami. Japonec pak po průjezdu cílem zastavil u místa, kde v roce 2010 po havárii zahynul Šoja Tomizawa a vzdal svému krajanovi hold.

Zdroj: www.sport.cz

Komentáře

Sportovci

Anežka Kopecká

Atletika, beh

Jiří Bělohradský

Krasobruslení

TJ Kraví hora

Tenis

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete