Eva Samková je na SP druhá, ale těžce se zranila!

11. 3. 2014

Snowboardcrossařka Eva Samková obsadila 2. místo v kvalifikaci pro úterní závod Světového poháru ve švýcarském Veysonnaz. Olympijská vítězka ze Soči nestačila jen na Kanaďanku Dominique Maltaisovou. Bohužel se Eva zranila po pádu v dopoledním tréninku. Po jednom ze skoků upadla, vážně si poranila kotník, vyhodila rameno a má otřes mozku. Na další vyšetření do nemocnice ji odvezl vrtulník.

Samková startovala poprvé od vítězného závodu na hrách v Soči. Na jednom ze skoků měla v trénincích problémy, stejně jako mnoho dalších závodníků. Byl na něm moc prudký dopad a následovaly po něm tři boule. „Byl to nesmysl. Debilní věc. Zranilo se na tom několik dalších lidí v tréninku a pak i v závodu,“ řekl ČTK trenér české snowboardistky Marek Jelínek.

Trenéři apelovali na organizátory, aby inkriminované místo změnili. „Ale jen trochu upravili skok, ten dopad a boule tam nechali. Neměly tam co dělat, právě na nich si Evka namlátila v docela velké rychlosti,“ uvedl kouč. „V první jízdě to přelítla, tak chtěla být kratší a hodilo ji to do těch boulí,“ popisoval Jelínek.

Samková zůstala ležet na trati s otřesem mozku. „Hvězdičky prý měla ještě deset minut potom,“ uvedl trenér české závodnice. „Bolí ji rameno, ale to se snad jen tradičně vyhodilo. Ale kotník ji bolel tak, že brečela. Nemohli jí sundat botu.“

Zdroj: Aktuálně.cz

Komentáře

Sportovci

Kristián Vavro

Cyklistika, silnicni-cyklistika

Tereza Kůrková

Bojové sporty

AKKM

Atletika

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete