Aprica – lyžování v Itálii

29. 3. 2014

Kdykoliv zmíním toto město, pletou si jej lidé s Afrikou, kdo by však hledal místečko na ohřátí, byl by vedle. Jedná se o lyžařský areál na severu Itálie, v kraji Lombardie. Nachází se zde tři vzájemně propojené lyžařské areály, Baradello, Palabione a Magnolta, na severní straně města, proto o nedostatek sněhu nemusíte mít strach ani v dubnu. Přes padesát kilometrů upravených sjezdovek, dětské i sedačkové lanovky, zábava i občerstvení. Aprica nabízí sportovní vyžití pro malé děti, nezkušené lyžaře i opravdu ostřílené sportovce, které naláká zejména černá sjezdovka Magnolta. Pro malé lyžaře je zřízena dětská škola lyžování, která Vaše děti naučí lyžovat pod vedením italským instruktorů a zároveň Vám zajistí volné odpoledne, které můžete využít na slunci i na sněhu.

Lyžování v Itálii Aprica Pohled na večerní město Czech Sport Guru

Pro náročné turisty, kteří ani po dni plném lyžování, dovádění ve snowparku či opalování na horském sluníčku, nemají dost, se ve městě nachází krytý bazén či venkovní kluziště.

Areál se nachází blízko Švýcarského střediska St. Morizt, který je ideálním tipem na výlet do okolí.

Lyžování v Itálii Aprica Krásná příroda Czech Sport Guru

Toto menší lyžařské středisko je vhodné zejména pro rodiny s dětmi, mladé sportovce i starší páry, kteří si chtějí odpočinout na horském vzduchu v překrásné přírodě. Malebné město nabídne velké množství restaurací, kde ochutnáte jak italské speciality, tak mezinárodní kuchyni.

Autor: Kristýna Šrédlová pro Czech Sport Guru

Komentáře

Sportovci

Kateřina Divišová

Atletika, beh

Kateřina Humlová

Box

Petr Švihora

Závody do vrchu

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete