Oliver König

Biografie

Jmenuji se Oliver König, je mi 14 let a závodím na motocyklu na okruzích v kategorii Moto3. Se závoděním na silničních motocyklech jsem začal v roce 2013 (do té doby jsem jezdil motocross) a v první sezoně jsem vyhrál mistrovství republiky minibike. V roce 2014 jsem přestoupil do kategorie minigp na motocykl Honda NSF 100 a v mistrovství ČR jsem obsadil 6. místo. Koncentrovali jsme se ale na přípravu na německý šampionát ADAC, kde jsme odjeli posledních pět závodů a zde jsem byl vždy schopen se prosadit na stupně vítězů. V loňském roce jsem na již dospělém motocyklu jel v mistrovství evropy STOCK 250 a tento šampionát se mi podařilo vyhrát.
V roce 2016 se zúčastňuji šampionátu ADAC Northern Europe Cupu a seriálu Alpe Adria rr. V NECu jsem po čtyřech odjetých závodech na průběžném druhém místě, v AA jsem všech doposud šest odjetých závodů vyhrál.
Na konci letošní sezony bych se rád zúčastnil výběru do seriálu MotoGP Redbull rookies cup.
Vzhledem k finanční náročnosti hledám partnery, kterým nabízím jejich prezentaci na všech závodech na mém motocyklu, týmovém voze, oblečení a boxu, stejně tak jejich prezentaci ve veškerých mediálních výstupech. Samozřejmostí je v případě potřeby má účast na Vašich akcích.

Napsali o mně

Oliver König závodil na Sachsenringu

Na německý Sachsenring jsme se v uplynulých dvou týdnech podívali dvakrát – jednou v rámci německého šampionátu IG KÖNIGSKLASSE, kde jsme využili možnosti, aby se zde Oliver svezl a udělal si představu o okruhu.

NEC Cup 2016 v poločase: 2. Oliver König × Motoforum.cz

Motoforum.cz: NEC Cup 2016 v poločase: 2. Oliver König Po čtyřech odjetých závodech ADAC Northern Europe Cup (NEC) vede německý teenager Matthias Meggle (15) před Čechem Oliverem Königem (14) a dalším Němcem Dirkem Geigerem (13).

Mistr Evropy Oliver König v palbě otázek našeho webu

Česká motocyklová silnice má po Karlu Hanikovi - 2013 v kubatuře Moto3 - opět mistra Evropy. V nové kubatuře European Championship - STOCK 250 se jím stal český teenager Oliver König.

Oliver König: Chci jezdit MotoGP - Motocykl

Opravdových talentů české motocyklové silnice je jako šafránu. Naštěstí se vždy najdou jedinci, potažmo celé rodiny, kteří se do tohoto krásného, hříšně drahého a nebezpečného sportu vrhnou po hlavě. Oliver König mezi ně patří.

Junior Racing | Rozhovor s Oliverem Königem #52

Oliver König vyhrál druhý závod na Silverstonu

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Jan Nováček

Cross country rally

Marek Pokorný

Ragby

Martin Kováčech

Atletika, beh

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete