Monika Žižlavská

Biografie

Můj příběh

Jmenuji se Monika Žižlavská. Narodila jsem se 11.3.1983 v Třebíči. V roce 2007 jsem ukončila studium na lékařské fakultě Masarykovi Univerzity v Brně. Poté jsem působila jako lékařka v Nemocnici Jihlava, dva roky na infekčním oddělení a poté až do roku 2019 na urologickém oddělení. V červenci 2019 jsem pracovní poměr v Nemocnici Jihlava ukončila, abych se mohla intenzivně věnovat kitingu. Od té doby pracuji jen na částečný pracovní úvazek se své malé soukromé urologické ambulanci v Třešti.
Od dětství až do dospělosti jsem se věnovala závodnímu plavání. Myslím, že tento sport mne naučil mnohé, zejména pevné vůli, vytrvalosti a svědomitosti. Postupně jsem pak přešla od plavání k další vodní disciplíně a tou je kiteboarding. S kiteboardingem jsem začala v létě 2013, aktivně se mu věnuji poslední tři roky, kdy jsem začala jezdit i hydrofoil. Na race formát se postupně připravuji od srpna 2020. Nyní se především věnuji intenzivnímu tréninku na olympijskou závodní třídu Formula kite.
Spolupracuji s českou kite školou Kite4Fun a díky tomu mám možnost využívat zázemí školy ke svým tréninkům v Egyptě. V rámci přípravy a závodů se pohybuji téměř po celém světě. V Česku nejvíce trénuji na Nových Mlýnech a Velkém Dářku. Mé ostatní sporty jsou plavání, kolo, inline brusle, funkční cvičení, běh, v zimě pak i běžky a snowboarding. Což vše ráda využívám k fyzické přípravě.
Často ve sportu narážím na to, že nemám na daný sport ideální předpoklady, výšku, váhu, věk a podobně. To jsou atributy, které mne vždy motivovaly posouvat se v jakémkoli sportu dál a podávat důkaz o tom, že tato kritéria mohou být ve sportu výhodou, nicméně ne zásadou a že sen o sportovním úspěchu a možné nominaci na olympiádu není určen jen pro mladé. I 38letá sportovkyně může být perspektivní a vzorem jak pro své stárnice, tak pro mladé dívky.
Obracím se na Vás touto cestou s žádostí o poskytnutí sponzorského daru, který by mi pomohl na cestě za mým snem. Na cestě k nominaci na Olympijské hry v Paříži 2024, kde se poprvé představí kontroverzní sportovní disciplína kiteborading a to ve fromátu hydrofoil race.
Můj cíl je ukázat světu, že s dostatečným zápalem a pílí se může „česká holka“ propracovat ke svému snu, nehledě na věk. Ráda bych se stala inspirací pro další ženy a dívky a byla jim tak důkazem, že když se najde odvaha a je pevná vůle, jde téměř cokoli a nezáleží na věku, pohlaví, výšce či váze. Věřím, že i když nemáme vlastní moře, mohu být v tomto sportu ostatním kvalitním soupeřem a inspirovat tak ostatní k cestě za jejich sny.
V rámci přípravy a závodů se pohybuji téměř po celém světě. Mám zájem o sponzoring produktové i finanční formy, který by mi pomohl jak v následující závodní sezóně tak v přípravě k nominaci na Olympijské hry v Paříži 2024.

Napsali o mně

Pozdrav z Gran Canaria 2021, KiteFoil World Series

30.11.-4.12.2021 se na Gran Canaria jede poslední etapa světové série KiteFoil World Series. Jako jediný závodník reprezentující českoou vlajku se tohoto závodu Účastní Monika Žižlavská. A právě s ní vám přinášíme rozhovor. Monika do této série skočila po hlavě a bojuje jako lvice věříme že zaávody nejsou vůbec a jednoduché a držíme i do další sezóny palce.

SVĚTOVÝ POHÁR NA MALLORCE 2022

51. ročník závodu Trofeo S.A.R. Princesa Sofía odstartuje v pondělí 4. dubna na Mallorce. Na startu bude přes tisíc jachtařů ze 62 zemí závodících na 800 lodích nebo prknech. V akci uvidíme čtyři zcela nové foilující olympijské kategorie dosahující rychlostí přes 75 km/h. Na světovém poháru olympijských tříd se představí také deset českých reprezentantů. V úterý odstartuje také zcela nová disciplína – kitesurfing. České barvy budou hájit Jindřich Houštěk, Vojtěch Koška a Monika Žižlavská.

Olympijský týden, Francie 2022

Velký mezinárodní závod olympijských tříd Semaine Olympique Française se jel od pondělí 25. 4. do soboty 30. 4. V Hyeres startovali tři naši reprezentanti ve třídě ILCA 7 – Viktor Teplý, Ondřej Teplý a Jakub Halouzka – a tři kitesurfaři Vojtěch Koška, Jindřich Houštěk a Monika Žižlavská. Monika Žižlavská (Český Kiting) skončila mezi ženami na 39. místě ze 42 přijatých závodnic.

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Šimon Král & Julie Kubíková

Tanec

Michal Láník

Cyklistika

Magdaléna Červinková

Golf

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete