Lukáš Záleský

Biografie

Jmenuji se Lukáš Záleský, je mi 18 let, bydlím v Moravské Třebové a studuji 2. ročník Střední školy zahradnické a technické v Litomyšli.
S jízdou na motocyklu jsem začal v pěti letech, kdy mi otec koupil minibike. Z počátku jsem o závodech nic moc nevěděl, kromě toho, že jsme je doma sledovali v televizi a občas se na nějaké jeli podívat. Díky takovémuto výletu jsem se seznámil s Minibikovou akademií Masarykova okruhu a v roce 2013 jsem začal pravidelně trénovat a připravovat se na závody pod vedením trenérů Petra Kluga a především Petra Seménky.
Po svých začátcích v malých lokálních závodech, kde se mi od počátku vcelku dařilo, jsem se stal pravidelným účastníkem Minimotocupu ve třídě Junior open 40. Ve své první sezoně 2016 jsem celkově skončil na sedmém místě. Rok na to jsem v celkovém pořadí obsadil 4. příčku a získal svá první pódiová umístění. V letech 2018 a 2019 jsem se v celkové klasifikaci umístil na druhém, resp. třetím místě. K tomu jsem se v roce 2018 účastnil amatérského Evropského poháru minibike v italském Codognu, kde jsem obsadil 4. místo.
Logicky pak nastal postup do vyšších kategorií. V roce 2020 jsem startoval v Mezinárodním mistrovství České republiky v miniracingu, třídě Mini GP Open se strojem MIR Moto 5. Byla to spíše tréninková sezona, v níž jsem se na závodech udržoval v soutěžním tempu a souběžně se pod vedením trenéra Michala Šembery připravoval na závody na velkých okruzích. Celkově jsem tedy rok 2020 ukončil na 11. místě.
Rok 2021 jsem zahájil startem na Jarní ceně Brna, v níž jsem si odbyl premiéru na velké trati dvěma pátými místy. Následovaly starty v seriálu Alpe Adria, v jehož rámci je zároveň pořádá Mistrovství České republiky silničních motocyklů a Evropský pohár FIM. Ve třídě Supersport 300 s motocyklem Yamaha YZF-R3 jsem po dvou vítězných rozjížďkách v chorvatské Rijece obsadil v Evropském poháru FIM celkové třetí místo. K tomu ještě celkové 7. místo v Mistrovství ČR a 16. místo v seriálu Alpe Adria, v nichž mi, bohužel, v dosažení lepšího umístění zabránili technické problémy. Závodní program roku jsem ještě doplnil startem ve Velké ceně Bohumila Staši v Brně s umístěním na 5. a 4. místě v rozjížďkách.
Mým plánem na rok 2022 je absolvování závodů třídy Supersport 300 v seriálu Alpe Adria, v němž bych chtěl obsazovat přední příčky stejně jako v Mistrovství České republiky a rovněž obhájit či vylepšit svůj dosavadní výsledek v Evropském poháru. Pokud to finanční situace dovolí, chtěl bych se rovněž účastnit závodů německého mistrovství IDM.
Kromě závodů motocyklů jsou mými koníčky motocross, cyklistika, airsoft, skauting a chovatelství exotických i domácích zvířat.

Napsali o mně

Moravskotřebovský rodák Lukáš Záleský je třetí v evropském poháru

MOTOCYKLOVÝ JEZDEC LUKÁŠ ZÁLESKÝ TŘETÍ V EVROPSKÉM POHÁRU SUPERSPORT 300 ZA ROK 2021

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Roman Pixa

Tenis

Adam Čechovič

Tenis

Andrea Vašíčková

Aerobic

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete